Vagystėmis įtariamas vyras kaltę „perleido“ draugei(10)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-09-28 14:19

Antradienį Tauragės rajono apylinkės teisme buvo pradėta nagrinėti baudžiamoji byla dėl vagysčių iš prekybos centrų ir butų. Kaltinamieji du – drauge gyvenantys Ingrida Bražaitė bei Gediminas Purkus. Bylos teisėjai Loretai Bajorinienei išnagrinėti nepavyko – teko grąžinti ikiteisminio tyrimo papildymui, mat šiuo metu suimtas kaltinamasis, įrodymais „priremtas prie sienos“, netikėtai ir jo draugei, kaltę „perdavė“ būtent jai – sūnaus motinai. Pastaroji, beje, taip pat už vagystes iš prekybos centrų iš įkalinimo įstaigos grįžo vos prieš keletą dienų.

„Šeimyninis biznis“ žlugo

Tokią išvadą padarė teisme liudijęs vieno iš prekybos centrų apsauginis. Jis atskleidė, jog ši porelė bei dar du jų bendrininkai „dirbo“ ne tik jo prižiūrimoje parduotuvėje, bet ir kituose stambiuosiuose prekybos centruose. Policijai žinoma, kad „šeimyninis biznis“ šiems asmenims neblogai sekėsi ir aplinkiniuose rajonuose.

– Žinojau, kad į prekybos centrus vogti brangių, bet apimtimi nedidelių prekių, dažniausiai – brangių alkoholinių gėrimų, ateina dvi seserys, nešinos mažamečiais vaikais, bei du jų draugai. Vyrai, iš lentynų pavogę prekes, kurį laiką jas nešiojasi po salę – neslepia. Moterys paprastai nešasi krepšį ir ant tos pačios rankos laiko vaiką. Vėliau, kai jos pasirenka nebrangių prekių, pavyzdžiui, ledų, ir ateina prie kasų, vyriškiai į moterų rankines įkiša vogtus gaminius. Šios kasose atsiskaito tik už nebrangius pirkinius, o rankinėse išsineša vogtus daiktus. Šią jų sistemą ilgai aiškinomės visi drauge, bet perpratome. Dar galiu pasakyti, kad moterys vaikus nešasi apsaugai. Mat, jeigu apsaugininkas užmato vagystės eigą ir bando moterį sulaikyti, stveria už rankinės. Pastaroji, kaip minėjau, būna pakabinta ant tos pačios rankos, kur sėdi jos vaikas. Kiti apsaugininkai man atskleidė, jog bandant sulaikyti vagilę, ši iš rankų paleidžia ne rankinę, bet vaiką. Tuomet ji kelia skandalą, jog apsaugininkas viršijo savo įgaliojimus ir kėsinosi sužaloti jos vaiką. Nenorėdami veltis į teisinius nemalonumus, mes stengiamės sulaikyti iš lentynų daiktus paėmusius vyrus. Deja, ne visada tai pavyksta, – teismo salėje vagystės schemą piešė Stasys Andreikėnas.

 

Gyvena dorai?

 

Šiuo metu iš įkalinimo įstaigos grįžusi I. Bražaitė tikino, jog penkias paras laisvėje ji praleido darydama tik gerus darbus. Kita vertus, savo gyvenimo meilei, į salę atvestam su antrankiais, ji guodėsi, jog išėjusi į laisvę neturi kur prisiglausti, o pas mamą važiuoti bijo. Tad kiek ilgai jauna moteris ištvers nenusikaltusi – lieka laiko klausimas. „Tauragės kurjeris“ jau yra rašęs apie jos vagystes dažniausiai iš „Norfos“ prekybos centrų. Už keletą nusikaltimų I. Bražaitė jau buvo nubausta liepos 19-ąją. Tąsyk teismas jei skyrė 60 parų areštą. Jos vaikas šį laiką gyveno Klaipėdoje, pas vagilės motiną, kuriai buvo paskirta laikinoji mažamečio globa. Šįkart teismas I.Bražaitę kartu su G.Purkumi kaltino dar viena vagyste iš „Norfos“. Iš viso 22-iejų I.Bražaitė jau yra teista 3 kartus. Jauna mama teisme išgyveno, jog nebūtų suimta teismo salėje, mat tokiu atveju ji nebetektų galimybės pasimatyti su sūnumi, o galbūt būtų apribotos ir jos motinystės teisės.

 

Gyvenimiška patirtis

 

G. Purkus iki šiol yra teistas penkis kartus, paskutinįkart – 2004-aisiais pusantrų metų realia laisvės atėmimo bausme. Sulaikymo įstaigose jo sukaupta gyvenimiška patirtis buvo akivaizdi ir nagrinėjant šią baudžiamąją bylą. Šįkart G. Purkui buvo inkriminuojamos nusikalstamos veikos keturiuose epizoduose. Trijuose iš jų prisipažino veikęs drauge su I. Bražaite. Tik vienu atveju, kai įsiropštė į kaimynės butą pro langą ir pavogė piniginę, jis veikęs vienas. Tačiau kaimynė jam atleidusi, tad nusikalstama veika turi būti švelninama. Ieškinį už viskio butelio vagystę iš „Supernetto“ parduotuvės 26-erių vyras taip pat pripažino, bet garsiai pareiškė, jog tai nėra atvira vagystė. Dėl vagystės, kurią įvykdė susitarę su I. Bražaite iš „Norfos“ jis aiškino, jog iš lentynos ėmė akcijinius gėrimus.

  – Suma turėjo būti 129 , o ne 134, 77 Lt. Tad už tokią sumą negalėtų būti keliama baudžiamoji byla, – dalijosi patirtimi teisiamasis.

Taip pat jis paprieštaravo ir dėl kito jam inkriminuojamo nusikaltimo – kompiuterio vagystės. Su prokuroru Eduardu Builisovu jis sutiko, kad tai – pagrobimas, bet prieštaravo dėl nusikaltimo sunkumo – sakė, jog turėtų būti taikoma ne antra, o pirma straipsnio dalis.

 

Moteris – nusikaltimo įrankis

 

Tai, kad šioje byloje suimtas G. Purkus savo gyvenimo moterį ir sūnaus motiną naudoja kaip įrankį nusikalstamai veikai vykdyti, teisininkų gretose buvo minima dar prieš šį teismą. O bylos nagrinėjimo metu tuo galėjo įsitikinti visi teismo salėje buvę tauragiškiai. Labiausiai, ko gero, dėl to sunerimo netikėtai kaltinimus savo atžvilgiu išgirdusi I. Bražaitė.

„Norfos“ prekybos centre G. Purkus iš lentynos paėmė ir į prekybos centro krepšį įsidėjo du butelius viskio po 59,99 Lt ir butelį trauktinės „Starka“ už 14,79 Lt. Krepšį su prekėmis už 134,77 Lt vyras nunešė ir pastatė pramoninių prekių skyriuje. Po kurio laiko ten nuėjusi I. Bražaitė gėrimus persidėjo į rankinę ir pro kasas išėjo nesusimokėjusi. Apsaugininkas ją sučiupo prie parduotuvės išėjimo. Apie nusikaltimo bendrininkės nesėkmę G. Purkus įtarė tuomet, kaip parduotuvės prieigose pasirodė tarnybinis policijos automobilis.

„Supernetto“ parduotuvėje vagyste buvo įtariamas tik vienas G. Purkus. Tačiau bylos nagrinėjimo pabaigoje, kai buvo peržiūrėti vaizdo įrašai, kaltinamasis ūmai prakalbo kitaip – išrėžė, kad viskį iš parduotuvės išnešė ne jis, bet jo draugė.

– Nu, dar gražiau, – puse lūpų išlemeno netikėtai bendrininkavimu draugo apkaltina moteris.

Vyras neįstengė paaiškinti, kodėl tuomet jis spruko nuo apsauginio bei su juo susigrūmė. Sakė, jog manęs, kad jį bando sulaikyti dėl to, kad tą pačią dieną prieš valandą jis čia jau buvo pavogęs du butelius to paties brangaus gėrimo.

 

Tirs iš naujo

 

Prokuroras pasiūlė, o kiti teismo proceso dalyviai sutiko – iškilus daugybei naujų faktų ir neaiškumų, bylą reikia grąžinti ikiteisminio tyrimo papildymui. Mat nešiojamo kompiuterio savininkė pageidavo, jog jos turtas būtų surastas bei grąžintas, o vagystė „Supernette“ turi būti perkvalifikuota į grupinį nusikaltimą. Teisėja L. Bajorinienė sakė, jog prokuratūrai bylą grąžina mėnesiui, per kurį bylos aplinkybės turi būti išaiškintos bei papildytos naujais faktais. Kardomoji priemonė suėmimas G. Purkaus atžvilgiu taip pat liko nepakeista. Tiesa, trumpam – iki rugsėjo 28-osios. Vėliau prokuratūra spręs – šią kardomąją priemonę tęsti ar keisti į pasižadėjimą neišvykti.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras