Pramoga vos nevirto tragedija(41)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-08-10 07:00

Avarijos vietoje mėtėsi automobilio dalys. FOTO:Ž.Jankauskienė

 

 

Oficiali informacija

Rugpjūčio 7 dieną 23.10 val. Žygaičiuose Žygaičių gatve nuo Vainuto atskriejęs „Peugeot 307“ neišsiteko posūkyje ir nudardėjo į griovį. Pareigūnų teigimu, mašinos vairuotojas greičiausiai viršijo leistiną greitį, dėl to posūkyje automobilis tapo sunkiai valdomas. Į griovį nuo kelio lėkdama mašina keliskart vertėsi, kol vėl atsistojo ant ratų. Teigiama, kad dėl patirtų sužalojimų į Tauragės regiono ligoninę buvo pristatyti Tauragės AVPK Kelių policijos skyriaus Magistralinių kelių priežiūros būrio vyriausiasis patrulis Egidijus Litvinas bei Viešosios tvarkos poskyrio Patrulių būrio vadas Žydrūnas Bendikas. Kartu važiavusi to paties komisariato Kelių policijos skyriaus Analizės ir administracinės veiklos grupės vyresnioji specialistė Dalia Endriulaitytė, kuriai ir priklauso minėtas automobilis, medikų apžiūros atsisakė. Policija aiškinasi, kas avarijos metu vairavo mašiną.

 

Vyksta ikiteisminis tyrimas

 

Tauragės AVPK Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius detaliau aiškinti šio įvykio aplinkybes atsisakė.

 – Kol vyksta ikiteisminis tyrimas, smulkiau aiškinti įvykio aplinkybių neturiu teisės. Galiu pasakyti, kad yra paimti visų eismo įvykio dalyvių kraujo mėginiai – tiriama, ar važiavusieji buvo apsvaigę. Taip pat yra pradėtas tarnybinis patikrinimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti, kas avarijos metu sėdėjo prie mašinos vairo, – sakė K.Lukošius.

 

Išgelbėtasis puolė bėgti

 

Vienas avarijos dalyvių E.Litvinas yra žygaitiškis. Tiksliau, čia gyvena jo tėvai. Todėl ir pats pareigūnas netoli gimtinės, prie Draudenių ežero, susirentė gražią poilsiavietę. Žygaičių gyventojai svarsto, ar nebus trijulė šeštadienį čia ir puotavusi. Tą patį vakarą į namus vėlavo grįžti ir sodybos, į kurios daržą įskriejo automobilis, savininkai. Tad apie kelyje įvykusią nelaimę gelbėjimo tarnybos sužinojo iš pakeleivių – kažkas iš pravažiuojančio automobilio pranešė, jog avarijoje gali būti sužeistųjų. Į kiemą įvažiavę žygaitiškiai vos spėjo uždaryti savo mašinos dureles, kai išgirdo smarkų trenksmo garsą.

– Atbėgome į kitapus tvarto esantį miežių lauką ir pamatėme, jog vos ne viduryje lauko pūpso sumaitota mašina. Mums prisiartinus, moteris jau vaikščiojo aplinkui. Matyt, arba bus iškritusi pro langą, arba spėjo išlipti. Tarp priekinių sėdynių gulėjo vyras kruvina galva. Jį išvadavome ir dairėmės, kaip pagelbėti labiausiai avarijoje nukentėjusiam, galinėje sėdynėje įsitaisiusiam vyrui. Šis sėdėjo nuleidęs galvą ir vis aimanavo, jog skauda nugarą. Tačiau padėti jam negalėjome. Automobilis buvo pernelyg sumaitotas ir prispaudęs vyrą. Jį vėliau išvadavo iš Tauragės atskubėjusi ugniagesių-gelbėtojų brigada. Tuo tarpu susizgribome, kad nebėra antro keleivio. Pasirodo, vyras, matyt, dėl patirto šoko, puolė bėgti. Tačiau nubėgęs keliasdešimt metrų miežių lauku, ten ir susmuko. Toliau jis bandė šliaužti, bet ir tam neužteko jėgų – nelaimėlį pamatė medikai ir išsivežė į ligoninę. Iš sumaitotos mašinos galo išvaduotą vyrą jie išsigabeno neštuvuose, – vakar pasakojo miežių lauko šeimininkas Steponas.

 

Būklė – neaiški

 

Redakcijos žiniomis, labiausiai eismo įvykyje nukentėjo poilsiavietės šeimininkas – 33-ejų E.Litvinas. Beveik tėvų kaimynystėje gyvenantys avarijos liudininkai tikino sužaloto vyro neatpažinę. Dar labiau nežinomi jiems buvo kiti avarijos dalyviai: vyriausias – 37-erių Ž.Bendikas ir jauniausia – 27-erių D.Endriulaitytė. Sužinoję, kad visi jie – policininkai, žygaitiškiai stvėrėsi už galvos. Kiti Žygaičiuose sutikti žmonės tvirtino apie avariją išgirdę tik dabar, iš „Tauragės kurjerio“. Galiausiai sutiktas vienas žygaitiškis tepasakė, jog niekas šia tema su žurnalistais nekalbės.

– Čia toks kaimas, niekas jums nieko nepasakos. Nebent tik tie žmonės, į kurių laukus automobilis įvažiavo. Jie patyrė žalos, todėl gali ir prasižioti. Visi kiti palaiko Litvinus, juos užtaria. Mat senasis Litvinas yra buvęs mūsų pirmininkas, o jo sūnus Egidijus – dabartinis Žygaičių jaunimo lyderis, be to, medžiotojas, – sakė pusamžis vyras.

Nepaisant visuotinos paslapties, Žygaičiuose vakar buvo garsiai kalbama, jog abu avarijoje nukentėję vyrai yra sunkios būklės. Automobilis, kol vyksta ikiteisminis tyrimas, saugomas specialioje policijos aikštelėje Tauragėje.

Skaityti komentarus (41) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras