Policija ragina aktyviau reaguoti į nusikalstamas veikas(10)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-08-13 06:23

Neseniai Policijos departamente pasirodė naujiena, jog generalinis komisaras teritorinių policijos įstaigų viršininkams nurodė iki rugsėjo 10 dienos atlikti veiklos įvertinimą. Tai esą reikalinga siekiant gerinti kovą su kontrabanda ir nelegalia prekių apyvarta. Tauragės komisariato vadovybė tikina, jog vietos pareigūnams tai įprasta kasdienė veikla.

 

Policijos įstaigoms nurodyta bendradarbiauti su kitų institucijų padalinių pareigūnais, organizuoti prevencines priemones ir reidus turgavietėse, prekyvietėse bei jų prieigose, kitose galimose vietose, siekiant užkirsti kelią nelegaliai į Lietuvos Respubliką patekusių tabako gaminių ir kitų akcizais apmokestinamų prekių neteisėtam realizavimui vidaus rinkoje. Pareigūnams nurodyta rinkti, analizuoti bei realizuoti informaciją iš oficialių (žiniasklaidos, interneto) šaltinių apie asmenis, užsiimančius neteisėta akcizinių ir kitų nelegalių prekių apyvarta, pagal kompetenciją teisės aktų nustatyta tvarka keistis turima vieša bei operatyvine informacija apie asmenis, susijusius su šios rūšies nusikalstamomis veikomis ir administraciniais teisės pažeidimais.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Eugenijus Motiekaitis įsitikinęs, jog šis nurodymas vietos pareigūnų veiklai įtakos nepadarys, mat Tauragės policininkai šį darbą atlieka kasdien.

 – Tai kasdieninis mūsų darbas. Nieko ypatingo iki rugsėjo mėnesio neplanuojame vykdyti. Norime atkreipti visuomenės dėmesį, jog kova su kontrabanda vyksta visada. Nuolatos kviečiame įsijungti ir gyventojus. Raginame, pastebėjus ką nors įtartina, pranešti pasitikėjimo telefonu arba bendruoju pagalbos telefonu 112 anonimiškai. Anonimiškumas policijoje vertinamas ir į tokius pranešimus reaguojame. Pareigūnams nebūtina žinoti skambinančiojo pavardę. Svarbiausia patikrinti, ar tokie faktai yra tiesa, – sakė E.Motiekaitis.

Jis patikino, kad apie pasitvirtinusius faktus bus skelbiama vietinėje žiniasklaidoje, policijos interneto svetainėje. Todėl visur, kur tik įmanoma, pareigūnai stengiasi paskelbti ir policijos pasitikėjimo telefonus. Trumpuoju numeriu ir pasitikėjimo telefonu pareigūnai tikisi sulaukti informacijos apie įtariamą kontrabandą ir apie nelegalią prekybą kuru, namine degtine ar medikamentais.

Gauta informacija bus patikrinta kitų policijos padalinių pareigūnų jėgomis. Kiekvieno pranešimo atveju komisariatų vadovai turės įvertinti apylinkės inspektoriaus ir kriminalinės policijos pareigūno atsakomybę dėl galimo jų tarnybinės veiklos aplaidumo ar korupcinių ryšių. Šio nurodymo vykdymą kontroliuos Policijos departamentas ir specializuotos policijos įstaigos.

Departamente skelbiama, jog iki rugsėjo 10-osios bus sustiprinta ir eismo kontrolė.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras