Kaip Žiurkus „juodaodžiu“ tapo(11)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-08-14 09:12

Tauragės pareigūnai tikina jau seniai ieškoję, bet kažkodėl neradę potencialaus viešosios tvarkos pažeidėjo. Taip jau sutapo, kad atsitiktiniai žmonės, pamatę murziną, juodą lyg kaminkrėtį vyrą, besivoliojantį miesto pakraštyje, iškvietė specialiąsias tarnybas.

Praėjusį sekmadienį šalia Tremtinių gatvėje esančio automobilių laužyno įmonės vartų žmonės pastebėjo žolėje gulintį žmogų.

– Iš pradžių maniau, jog žolėje guli arba juodaodis, arba apdegęs žmogus. Mat visa žmogystos galva juodavo iš tolo, o kojų blauzdos švytėjo raudona spalva. Nieko nelaukęs paskambinau greitajai medicinos pagalbai. Kol ši važiavo, patvoryje gulintis vyras kažką nerišliai vapėjo, matėsi, kad jam tikrai reikia pagalbos, – pasakojo įvykį matęs vyras.

Anot jo, iš vyriškio greičiausiai bus kažkas gerokai pasityčiojęs. Žiurkaus pavarde medikams prisistatęs „juodaodis“ nuo galvos iki kojų buvo ištepliotas kažkokiais suodžiais, apipiltas tepalais, o kojos nupurkštos raudonais dažais. Nepaisant to, vyriškis buvo linksmas, nors ir sunkiai susigaudė situacijoje.

– Kur mes jį tokį dėsim? Priemonių nuprausti tikrai neturime, – įvykio vietoje stebėjosi medikai.

Kadangi vyras buvo girtut girtutėlis, medikai jo globą patikėjo policijos pareigūnams. Paaiškėjo, jog Edmundas Žiurkus jau ne kartą yra baustas administracine tvarka, tačiau nei baudos, nei bausmės niekada neatliko. Kokiu būdu pareigūnai apipaišytą ir tepaluotą vyrą prausė, maudė, neaišku. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus specialistės pareigas laikinai einanti Simona Šniaukštaitė „Tauragės kurjeriui“ sakė, jog policija šio tauragiškio ieškojo jau ilgą laiką.

– Žmogus šiuo metu atlieka administracinį areštą. Po šio įvykio paaiškėjo, jog jis yra daug kartų pažeidęs viešąją tvarką, taip pat ne kartą baustas administracine tvarka už girto pasirodymą viešoje vietoje. Paskutinį kartą Tauragės rajono apylinkės teismas jį 12 parų areštu nubaudė birželio mėnesį. Šis vyras niekada piniginių baudų nemokėjo, todėl jos buvo keičiamos arešto bausmėmis. Jų tauragiškis taip pat neatlikdavo, nes pareigūnams nepavykdavo jo sučiupti, – sakė pareigūnė.

Pasak jos, areštuotasis priekaištų dėl jo atžvilgiu įvykdyto pažeminimo nepareiškė. Todėl ikiteisminio tyrimo pareigūnai dėl baltaodžio pavertimo „juodaodžiu“ neatlieka.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras