„Gelbėkit: policija neleidžia iš mašinos išlipti!“(29)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-08-18 08:57

Pagėgiškio Petro Žilinsko įtikinėjimai pareigūno sprendimui įtakos nepadarė.

Penktadienį prieš pietus „Tauragės kurjerio“ redakcijai paskambinęs vyras rėkte išrėkė: „Gelbėkit, policininkai neleidžia iš mašinos išlipti, o jų viršininkas tikina, kad taip ir turi būti“.

 

 

Pasak pašnekovo, policija jį ir šeimos narius „įkalino“ greta buvusio „Peugeot“ automobilių salono. Nuvykome ir išsiaiškinome, jog mažagabaritės „Peugeot“ vairuotojas sustabdytas dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimo. Protokolą pildęs policijos pareigūnas paaiškino, jog tokia esanti tvarka – iš sustabdyto automobilio salono neturi teisės išlipti ne tik vairuotojas, bet ir kiti jo keleiviai.

– Nesąmones kalbat. Aš apskritai nieko nepažeidžiau. Argi manote, kad nemačiau policijos automobilio? Juk esu profesionalus vairuotojas, dirbu jau 20 metų. Tad argi būčiau rizikavęs ir statęs automobilį ten, kur negalima stovėti? Akivaizdu, kad ne. Bandau policininkui įrodyti, jog tik bandžiau apsisukti, tačiau šis nenori nė girdėti. Skambinau Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Remigijui Rudminui, o šis atsakė, kad jo darbuotojas visada teisus ir be reikalo nesikabinėtų. Išeina, kad paprastas žmogelis, pamatęs pareigūno antpečius, privalo tylėti ir jo bijoti, nesvarbu – kaltas jis ar ne, – įsižeidęs pasakojo pagėgiškis.

– Tokia yra įstatymo numatyta tvarka. Įsivaizduokite, kas būtų, jeigu mums sustabdžius įtartiną automobilį iš jo pradeda bėgti įtartini asmenys. Todėl ir yra taip numatyta, kad keleiviai iš mašinos gali išlipti tik pareigūnams leidus, – aiškino policininkas.

Tiesa, į klausimą, kodėl iš mašinos karštą vasaros vidurdienį neišleidžiami moterys ir mažamečiai vaikai, pareigūnas neatsakė. Teištarė, jog Kelių eismo taisyklių pažeidimo protokolas bus persiųstas pagal pažeidėjo gyvenamąją vietą, t.y. Pagėgių policijos komisariatui.

Pagėgiškis Petras Žilinskas tikino skųsiąs tokį pareigūno žingsnį, nes jis nieku gyvu nesutinka būti traktuojamas kaip pažeidėjas.

– Visų pirma buvau stabtelėjęs gal tik 2–3 sekundėms, variklis nebuvo išjungtas. Todėl mano posūkis į šalikelę negali būti įvardijamas stovėjimu neleistinoje vietoje. Vairuoju jau 20 metų ir žinau taisykles. Juk teko išmaišyti visą Europą. Tenykščiai pareigūnai kažkodėl žmogiški ir geranoriški netgi tada, kai žinau, jog nusikaltau. O čia dar net nespėjus nusižengti puola tarsi ištroškę grobio žvėrys. Esu padaręs pažeidimų ir už tai atsakęs, bet šįkart mane sustabdė visiškai be jokio pagrindo – tiesiog bandant apsisukti, – savo tiesą įrodinėjo Tauragės miesto svečias. Jis tikino, kad šįkart pareigūnų reikalavimams nenusileis. Mat, jo įsitikinimu, esmė šįkart yra ne bauda ir jos dydis, o siekis įrodyti, kad Tauragės policija gali daryti, ką nori.

Pagėgių policija vakar medžiagos apie šį pažeidimą dar nebuvo gavusi. Todėl, koks bus sprendimas ir nuobauda, dar neaišku.

Skaityti komentarus (29) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras