Vagilė labiausiai pamėgo „Norfos“ prekybos centrus(7)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-07-26 06:46

Sučiupta parduotuvių vagilė Ingrida Bražaitė dažniausiai rinkosi „Norfą“.FOTO:Ž.Jankauskienė

Šiemet Tauragės „Norfos“ parduotuvėse, nesvarbu, kurioje miesto dalyje jos bebūtų, įsigudrino vogti jauna tauragiškė. Nežinia, kiek konkrečiai ši mergina prekių yra pasisavinusi, bet pareigūnams ji įkliūva itin dažnai. Tiksliau, periodiškai – maždaug kas trečią parą. Tačiau, panašu, jog katino dienos jai jau baigėsi.

 

 

Prieš savaitę „Tauragės kurjeris“ užsiminė apie parduotuves vogti pamėgusią tauragiškę. Taip pat užsiminėme ir apie svaigalus iš parduotuvės keliskart nugvelbusį vaikiną. Panašu, jog abu šie įvykiai susiję – vagišiai yra pora. Tokią versiją mums padiktavo prekybos centrų tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis.

– Manome, jog Tauragėje vagiliaujanti Ingrida Bražaitė „dirba“ ne vien mūsų tinklo centruose. Kiek yra žinoma, ji veikia kartu su draugu. Į parduotuvę atvažiuoja taksi automobiliu tam, jog galėtų kuo greičiau pasprukti. Dar žinoma, jog mergina yra užaugusi vaikų namuose, – pasakojo D.Ryliškis.

Jo teigimu, ir šios aplinkybės, ir šalį užklupęs ekonominis sunkmetis gali turėti neigiamos įtakos tiek šios vagišės, tiek kitų, nesąžiningai bandančių pasipelnyti, gyvenimo būdui. Specialistas pastebi, jog nusikaltimų, ypač vagysčių, šiuo metu itin padaugėjo. Dažniausiai žmonės stengiasi nugvelbti brangias, bet nedidelės apimties prekes. Todėl renkamasi arba brangi parfumerija, arba brangūs svaigieji gėrimai.

– Vasarą, kai drabužiai labiau aptempti, didesnius daiktus pavogti labai sunku. Apskritai, vagims mūsų tinkluose veikti darosi vis sudėtingiau. Mat mes kaskart tobuliname apsaugos sistemą, stipriname signalizacijos bei seifų įrangą. Kad ir kaip bebūtų apmaudu, apsaugos priemonių tenka imtis ir prieš pačius darbuotojus. Todėl vagis skirstome į tris grupes: darbuotojus, buitinius ir profesionalius. Dar galėtume išskirti specifinių vietovių vagis. Pavyzdžiui, regione, kur gausu narkomanų, paklausiausia vagių prekė – šokoladas, – vardijo „Norfos“ atstovas spaudai.

Tauragėje veikiančią vagilę jis priskiria buitinių vagių grupei, mat ji dažniausiai renkasi depiliacijos kremus ir viskį. D.Ryliškio teigimu, šie vagys dažniausiai žino, už kokią sumą jie gali pavogti. Todėl tokie asmenys yra potencialūs arba „etatiniai“ prekybos centrų vagys. Mat neviršiję tam tikros sumos, jie išvengia baudžiamosios atsakomybės ir atsiperka tik administracinėmis bausmėmis. Todėl vos atlikę bausmę arba atsiskaitę, vagišiai grįžta ten, kur pradėjo – prie prekių lentynų.

„Tauragės kurjeriui“ pavyko sužinoti, jog šiuo metu I.Bražaitė – jau už grotų. Tiesa, trumpam. Liepos 19 dieną Tauragės rajono apylinkės teismas nubaudė ją 60 parų areštu. Tokia bausmė merginai skirta už dvi vagystes iš „Norfos“ parduotuvių Šilalės bei Bernotiškės gatvėse liepos 11 ir 13 dienomis. I.Bražaitė jau yra teista – balandžio 28-ąją ir gegužės 21-ąją. Pastarąjį kartą jai buvo skirta laisvės apribojimo bausmė. I.Bražaitė buvo įpareigota susirasti darbą arba užsiregistruoti darbo biržoje. Akivaizdu, darbas jos nedomina ir iš nuobaudos mergina nepasimokė. Tad gali būti, jog anksčiau ar vėliau I.Bražaitė sulauks ir realios laisvės atėmimo bausmės. Ir tai gali būti ne už kalnų. Mat dėl dviejų vagysčių, apie kurias kalbame pastaruoju metu, taip pat yra pradėti ikiteisminiai tyrimai. Jie, ko gero, vyks pagreitinto proceso tvarka. O merginą į teismo posėdžius teks atvežti iš Panevėžio moterų pataisos namų, kur I.Bražaitė šiuo metu atlieka administracinį areštą. Skaičiuojama, jog tauragiškė per šį mėnesį „Norfos“ tinklui padarė 937,45 lito žalą.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras