Girtų kelių „erelių“ nemažėja(4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-07-30 08:27

Eismo įvykis Gedimino gatvėje.

Praėjusią savaitę 39-erių tauragiškiui kelionė užtruko ilgiau nei planuota. Mat girtut girtutėlis vyras trenkėsi į prieš jį važiuojančią mašiną. Kaip tik tuomet ir paaiškėjo, jog tauragiškio kraujas skiestas net 3,13 promilės alkoholiu.

 

 

– Praėjusią savaitę rajone nustatėme 65 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus. 19 vairuotojų viršijo greitį, o 11 – nesegėjo saugos diržų. Nuo pirmadienio iki sekmadienio išaiškinome 5 asmenis, kurie sėdo prie automobilio vairo neturėdami tam teisės, 4 jų buvo apsvaigę nuo alkoholio, – vardijo pažeidėjus Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos viršininkas Kęstutis Lukošius.

Bene labiausiai įkaušęs praėjusią savaitę vairavo 1971 metais gimęs Tauragės gyventojas A.J. Jeigu ne atsitiktinė nelaimė, vairuotojas, ko gero, iš balos būtų išbridęs sausas. Liudytojai pasakoja, jog girtas vyras neapskaičiavo atstumo iki kitos mašinos, o gal nepasirinko saugaus greičio. Laimei, avarija skaudžių pasekmių nesukėlė. Gedimino gatvėje, važiuodamas Dariaus ir Girėno gatvės link, netoli Policijos komisariato, apsvaigėlis trenkėsi į priešais jį riedančią mašiną. Atskubėję policininkai netrukus nustatė avarijos kaltininko girtumą. Savaitės rekordininkas įpūtė 3,13 promilės.

Pasak K.Lukošiaus, šiam pažeidėjui taikoma Administraciniame teisės pažeidimų kodekse numatyta atsakomybė už Kelių eismo taisyklių pažeidimą, kuri gali grėsti 4–5 tūkstančių litų bauda ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trejų iki penkerių metų.

– Žinoma, baudos dydį konkrečiu atveju nustatys teismas. Šio asmens bylą jau perdavėme Tauragės rajono apylinkės teismui. Be šios baudos, dar gali būti skiriamas 15–30 parų administracinis areštas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo trejų iki penkerių metų, – sakė K.Lukošius.

Iš viso praėjusią savaitę Tauragės rajone užfiksuoti 7 neblaivūs vairuotojai. Lengvas girtumo laipsnis nustatytas trims vairuotojams, tiek pat nustatyta vidutiniškai apsvaigusių eismo dalyvių.

Į pareigūnų akiratį pateko ir policijai gerai žinomas tauragiškis. Šis Kelių eismo taisyklių pažeidėjas jau yra baustas už vairavimą apsvaigus. Šįkart 20-metis R.N., kuriam teisė vairuoti automobilį jau atimta, turės atsakyti už neteisėtą vairavimą.

Pareigūnai pasidžiaugė, jog per savaitę apskrities keliuose užfiksuotas tik vienas įskaitinis eismo įvykis. Tauragės rajono keliuose sužalojimų ir mirtinų nelaimių pavyko išvengti. Ligoninėje atsidūrė tik 23-ejų šilališkis. Mopedą vairavęs jaunuolis praėjusią savaitę nepraleido pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio ir su juo susidūrė. Jurbarko rajone bei Pagėgių savivaldybėje neužregistruota nė vieno įskaitinio eismo įvykio.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras