Bendrovių darbuotojai stos prieš teismą(4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-07-28 10:14

FOTO:R.Malychas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo pareikšti UAB „Tauragės vandenys“ darbuotojai Vidai F. ir AB Vilkyškių pieninė darbuotojui Juozui G. Pirmadienį byla perduota Tauragės rajono apylinkės teismui.

 
 

Kaip praneša STT, ikiteisminio tyrimo metu, kuris buvo pradėtas 2009 metų birželio 25 dieną, nustatyta, kad Vida F., būdama valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, teikdama viešąsias paslaugas, suklastojo dokumentą, t.y. atgaline data surašė išgalvotus ir tikrovės neatitinkančius laboratorinių tyrimų duomenis. Taip pasielgti laborantę sukurstęs pieninės inžinierius Juozas G. Pastarasis šioje byloje kaltinamas tiesiogiai sukurstęs valstybės tarnautojui prilygintą asmenį piktnaudžiauti tarnybine padėtimi ir suklastoti tikrą dokumentą, taip pat šio suklastoto dokumento panaudojimu.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Kaltinamasis aktas kartu su bylos medžiaga perduotas Tauragės rajono apylinkės teismui. Kaltinamiesiems inkriminuojama veika pagal Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalį ir 300 straipsnio 1 dalį.

„Tauragės kurjerio“ žiniomis, daugiau nei prieš metus Vida F., atlikdama laboratorinius aplinkos teršimo tyrimus, įrašė ne tuos duomenis. Kitaip tariant, moteris už tai dabar yra kaltinama piktnaudžiavus tarnyba. Mat Baudžiamajame kodekse sakoma, jog valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

AB Vilkyškių pieninė inžinierius Juozas G. kaltinamas tuo, jog suklastojo dokumentą ir juo naudojosi. Už tokią veiką Baudžiamasis kodeksas numato iki trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Dar žmogus gali būti baudžiamas bauda arba areštu.

– Tačiau pirmiausia reikėtų šių dviejų žmonių kaltę įrodyti teisme. Man asmeniškai nesuprantama STT pozicija. Kam reikia pradėti ikiteisminį tyrimą, įvykį tirti apie metus laiko, jeigu jo žala siekia tik 200 litų. Mano supratimu, per šį laikotarpį valstybė patyrė kur kas didesnių nuostolių, mažiausiai keliasdešimt tūkstančių. Juk už viską reikia mokėti atlyginimus, važinėti tyrėjams pas mus, o mūsų žmonėms pas juos ir t.t. Juokingas dalykas, bet čia ginčas vyksta tik dėl to, kad UAB „Tauragės vandenys“ laborantė neatliko tam tikrų veiksmų. Juk su ta pačia bendrove mes bendradarbiaujame jau daug metų, ten pat atliekame pačius įvairiausius tyrimus ir darome tai nuolat. STT tiriamas įvykis buvo eilinis, profilaktinis. Todėl, savaime suprantama, savo darbuotojo kaltės šioje situacijoje neįžvelgiu, – kalbėjo Vilkyškių pieninės generalinis direktorius Gintaras Bertašius.

G.Bertašius pastebėjo, jog per 17 jo darbo metų ikiteisminių tyrimų buvo pradėta ne vienas, tačiau jų baigtis taip ir liko neaiški. Todėl direktorius mano, kad ir ši byla greičiausiai baigties nesulauks.

Visai priešingai savo darbuotoją vertino UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius Jonas Gečas, laikinai pavaduojantis atostogaujantį bendrovės direktorių. Paklaustas, ar įmonėje tebedirba laborantė, kurios atžvilgiu STT pradėjo tyrimą, direktorius atsakė teigiamai. Tačiau nepamiršo pridurti, jog įmonės administracijoje Vidos F. elgesys jau buvo svarstytas.

– Direktorius Rimantas Veisas minėjo, jog laborantės veiksmuose kaltės yra. Todėl svarstėme ir kėlėme įvairius klausimus. Nepaisant to, kol vyksta ikiteisminis tyrimas ir kol teismas nepaskelbė nuosprendžio, nesiėmėme jokių veiksmų, – informavo J.Gečas.

Tauragės rajono apylinkės teismą kaltinamasis aktas kartu su bylos medžiaga pasiekė tik vakar. Tad kol kas dar nežinoma, nei koks teisėjas ją imsis nagrinėti, nei kada tai įvyks. Tačiau apie bylos nagrinėjimo eigą „Tauragės kurjeris“ ketina pasidomėti ir ateityje.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras