Tauragėje neliko abiejų greičio matuoklių(20)

2010-11-23 07:47

Vandalams užkliuvo greičio matuokliai. FOTO: R.Malychas

Policijos departamentas pranešė, jog naktį iš sekmadienio į pirmadienį Tauragėje sugadinti du greičio matuokliai. Vienas nuvilktas į mišką, kitas – nuverstas. Vakar Policijos departamento suvestinėje užregistruoti du tarpusavyje susiję įvykiai. Besibaigiant sekmadieniui, apie 23.24 val., suveikė greičio matuoklio, įrengto Tilžės gatvėje, signalizacija.

 
 

Nuvykę pareigūnai pastebėjo, kad stacionarus greičio matuoklis pavogtas. Nusekę pagal vilkimo žymes, policininkai radarą aptiko miške ties Leikiškės  kaimu. Laikrodžio rodyklėms perkopus į kitą parą, lapkričio 22-ąją, apie 1.07 val., suveikė antrojo tame pačiame kelyje Ryga-Kaliningradas įrengto greičio matuoklio signalizacija. Atvykę į Joniškę, pareigūnai rado radarą nuverstą. Nuostoliai nustatinėjami. 

Abudu greičio matuokliai mūsų mieste įrengti prieš nepilnus metus – pernai gruodį. Ir vienoje, ir kitoje vietoje leidžiamas transporto priemonių maksimalus greitis yra ribojamas. Pastačius greičio matuoklius tikėtasi, jog įrenginiai skatins vairuotojus vairuoti drausmingiau ir neviršyti leistino greičio. Įranga matuokliuose fiksuoja kiekvienos transporto priemonės važiavimo laiką, kryptį bei automobilio klasę. Gautoje nuotraukoje puikiai matomas vairuotojo veidas bei automobilio valstybinis numeris. Visi matuoklių duomenys perduodami į Centrinę Lietuvos Policijos Eismo priežiūros tarnybą. Vėliau duomenys apdorojami ir visa reikiama medžiaga siunčiama į policijos komisariatus, kurių teritorijose yra registruota pažeidėjo transporto priemonė. Lietuvos automobilių kelių direkcijos duomenimis, vieno matuoklio priežiūra per mėnesį (įskaitant išlaidas priežiūrai, elektrai bei ryšiui) atsieina 2 600 tūkst. litų. Radarų įrengimas ir priežiūra finansuojama Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis. Vakar kalbintas direkcijos Ryšių su visuomene konsultantas Evaldas Tamariūnas „Tauragės kurjeriui“ sakė, jog po įrangos sumontavimo greičių matuoklių priežiūra pavesta vietos kelių policijos padaliniams.

Skaityti komentarus (20) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras