Tauragę kontrabandiniai rūkalai šildys nebeilgai? (nuotraukos)(9)

2010-11-30 14:41

FOTO: VSAT

Praėjusią savaitę Tauragės šilumos tinkluose buvo naikinami kontrabandiniai rūkalai. Juos čia gabeno ne tik artimiausio pasienio – Pagėgių rinktinės, bet ir Šiaulių bei Vilniaus rinktinių pareigūnai. Šiomis dienomis iš viso miesto katilinėje sudeginta beveik 900 tūkstančių pakelių cigarečių. Muitininkai rado kitą cigarečių naikinimo būdą. Nuo šiol rūkalus ketinama naikinti maišant juos su dumblu.

 

 

 

 

 

Pagėgių rinktinės pasieniečiai iš savo sandėlio į katilinę Tauragėje atvežė 21 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų. Šias cigaretes Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė pasienyje su Rusija. Į mūsų šilumos tinklus pateko ir Vilniaus rinktinės kontrabandinių rūkalų „derlius“. Iš sostinės į Tauragę buvo atgabenta bei sudeginta 796 tūkst. pakelių šio padalinio sandėlyje saugotų VSAT pareigūnų sulaikytų rūkalų. Praėjusią savaitę kontrabandos naikinimu užsiėmė ir Šiaulių rinktinės pasieniečiai. Kartu su šioje procedūroje dalyvauti privalančia tabako gaminių naikinimo komisija jie į Tauragę atvežė pusantro milijono cigarečių (75 tūkst. pakelių) ir beveik 1 200 kg tabako.

Tauragės katilinę VSAT rinktinės renkasi todėl, kad čia cigarečių deginimas Lietuvoje atsieina pigiausiai – vieno kontrabandinio pakelio sudeginimas katilinėje kainuoja 0,5 cento. Tačiau į šią rūkalų sunaikinimo kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: rūkalų nugabenimas iki deginimo vietos bei rinktinės tarnautojų darbo laikas.

Šiaulių rinktinės pasieniečiai sako, jog paprastai kontrabandinius rūkalus deginti imamasi tik tuomet, kai bylose dėl jų sunaikinimo būna priimti sprendimai. Pagėgių rinktinėje – kitokia tvarka. Čia pasieniečių sulaikyti rūkalai sandėliuose ilgai neužsiguli ir naikinami net ir nelaukiant ikiteisminio tyrimo pabaigos ar teismo sprendimo. „Bylą kuruojantis prokuroras paprastai per mėnesį po sulaikymo priima sprendimą cigaretes sunaikinti, tuomet jos ir išvežamos deginti“, - rašoma informaciniame Pagėgių rinktinės pranešime.

Tauragės šilumos tinklų katilinėje, stebint iš įvairių įstaigų specialiai sudarytai komisijai pasieniečių atgabentos rusiškos kontrabandinės cigaretės metamos į specialų bunkerį ir specialiais įrenginiais susmulkinamos. Tuomet ši masė kartu su susmulkinta mediena konvejeriu keliauja į katilinės krosnis. Vien tik Pagėgių rinktinės pasieniečiai šiemet čia jau sunaikino apie 800 tūkst. sulaikytų rūkalų pakelių.

Praėjusį pirmadienį Pagėgių pasieniečiai rūpinosi ir tuo, kaip sunaikinti 2 tonas kontrabandinio cukraus. Iš savo rinktinės sandėlio pasieniečiai jį nugabeno į vienos bendrovės teritoriją Klaipėdoje. Čia cukrus buvo sumaišytas su žemėmis, o visa ši masė palikta kompostuotis. Su dumblu pasieniečiai sumaišė ir alkoholinius gėrimus.

Praėjusią savaitę Lietuvos muitinė paskelbė konkurso dėl tabako gaminių, jų pakuočių ir sudėtinių dalių naikinimo nugalėtoją – UAB „Biastra plus“. Vilniuje veikianti įmonė pasiūlė tabako gaminius naikinti kompostavimo būdu: susmulkintus rūkalus maišant su vandens valymo įrengimų nuotekų dumblu. Tikimasi, kad šis nelegalių rūkalų naikinimo būdas kainuos apie 4 kartus pigiau nei iki šiol. Taip pat apie 10 kartų turėtų išaugti cigarečių naikinimo pajėgumas, leisiantis per dieną sunaikinti nebe 100, o 1000 dėžių cigarečių. Be to, pasirinkus tokį rūkalų naikinimo būdą, bus efektyviau naudojamas naikinimą prižiūrinčių muitinės pareigūnų darbo laikas bei sumažės vykimo į naikinimo vietą kelionės išlaidos. Taip pat muitinės pareigūnai taip tikisi užkirsti kelią galimoms vagystėms iš sandėlio, kur šiuo metu yra saugomos visos kontrabandinės cigaretės. Mat tik patekę į sandėlį konfiskuoti rūkalai bus apdorojami vandeniu ir taip padaromi nebetinkamais naudoti.

Iki šiol nelegalios cigaretės buvo deginamos aukštos temperatūros krosnyse. Šiemet sausio–spalio mėnesiais sunaikinta 64,4 mln. vienetų muitinės konfiskuotų rūkalų.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras