Iš Panemunės kelio posto terminalo dingo kontrabandinės cigaretės(8)

Indrė TUMĖNAITĖ, Eugenijus SKIPITIS

2010-11-13 08:48

Istorija kartojasi. Prezidentui V.Adamkui apžiūrėjus Pagėgių rinktinės sandėlį iš jo buvo pagrobtos cigaretės. Praslinkus keliems mėnesiams nuo  Seimo pirmininkės Irenos Degutienės apsilankymo  Panemunės kelio posto pareigūnai prarado budrumą.

Tampa tradicija, kad Pagėgių krašte kontrabandininkai sulaikytas cigaretes sugeba nugvelbti iš jas saugančių pareigūnų panosės. 2007 metų pabaigoje iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės saugyklos buvo pavogtas labai didelis kiekis kontrabandinių cigarečių, kurių vertė viršijo 0,5 mln. litų. Į saugyklą buvo įsilaužta naktį, išgręžus spynos rakinimo mechanizmą. Cigaretės buvo pakrautos į krovininį automobilį ir išvežtos, tačiau jį su prekėmis tą pačią dieną sulaikė Pagėgių policijos pareigūnai. Dėl cigarečių vagystės Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tačiau nesurinkus pakankamai duomenų, tyrimas buvo nutrauktas. Šiemet Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pastangomis užmiršta byla buvo atnaujinta, tačiau konkrečių tyrimo rezultatų kol kas negirdėti.

 

 

Sulaikytas vilkikas atsidūrė Šilutėje

Trečiadienio popietę skandalas sudrebino Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio postą.

Šilutės policijos komisariato kriminalistai sulaukė telefono skambučio, kuriuo buvo pranešta apie netoli geležinkelio stoties be priežiūros paliktą vilkiką DAF su rusiškais registracijos numeriais. Atliekant tyrimą paaiškėjo, kad vilkikas šioje vietoje stovi jau dvi paros. Apžiūrėję vilkiko priekabą pareigūnai joje rado dėžes su šokoladu. Muitinės plombų ant priekabos nebuvo. Pareigūnai pamėgino išsiaiškinti, kam transporto priemonė priklauso ir kur ji turėtų būti saugoma. Šilutės policininkai buvo gerokai nustebinti, kai paaiškėjo, kad spalio pabaigoje vilkikas buvo sulaikytas.

Spalio 25 d. spaudoje sumirgėjo pranešimai, kad Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai pasienyje su Rusija išaiškino stambaus masto cigarečių kontrabandą. 
Šokoladinę glazūrą gabenęs vilkiko krovinys į Panemunės kelio postą atvyko apie 10 val. Muitinės pareigūnams buvo pateikti dokumentai, kuriuose deklaruota, jog gabenama 1 000 dėžučių – 20 340 kg šokoladinės glazūros. Tikrinimo metu nustatyta, kad po šokoladinės glazūros dėžėmis gabenamos dėžės su kontrabandinėmis cigaretėmis. 
Detaliai patikrinę puspriekabę pareigūnai rado 1 000 dėžių deklaruotos šokoladinės glazūros ir 571 dėžę (285 580 pakelių) „Sovereign“ ir „Jing ling“ cigarečių su rusiškomis banderolėmis. Muitinės pareigūnų duomenimis nelegalaus krovinio vertė – 1 870 549 litai.

Dėl stambios kontrabandos buvo iškelta baudžiamoji byla, pradėtas ikiteisminis tyrimas, vilkiko vairuotojas teismo nutartimi suimtas 3 mėnesiams. Krovininis automobilis su užplombuotu kontrabandiniu kroviniu buvo saugomas Panemunės kelio poste.

Terminalas yra aptvertas metaline tvora, teritorija stebima vaizdo kameromis. Be muitininkų žinios niekas iš šios teritorijos negali ne tik išvažiuoti, bet ir į ją įeiti. Lapkričio 9 d., antradienį, iš Panemunės kelio posto sulaikytas vilkikas su kontrabandinėmis cigaretėmis, dingo. Panemunės muitinės pareigūnai į policiją dėl vilkiko dingimo iki trečiadienio popietės nesikreipė.

 

Muitinės departamentas ėmėsi skubių priemonių

 

Skubos tvarka Muitinės departamento generalinio direktoriaus įsakymu sudaryta komisija iš Muitinės departamento, Muitinės kriminalinės, Tarnybinių tyrimų tarnybų vadovų šiuo metu  Panemunėje aiškinasi  įvykio aplinkybes. Pagėgių savivaldybės policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonės ir daiktinių įrodymų vagystės. Įvykio vietoje dirba Pagėgių policijos komisariato pareigūnai ir Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus tyrimo grupė.

Muitinės departamentas, bendradarbiaudamas su kitomis teisėsaugos institucijomis, dės visas pastangas, kad nusikaltimas būtų operatyviai išaiškintas, pagrobtos kontrabandinės cigaretės surastos, nustatyti ir nubausti šį nusikaltimą įvykdę asmenys. Atsakomybės neišvengs ir muitinės pareigūnai, turėję užtikrinti sulaikyto krovinio apsaugą. Šiuo metu jie yra nušalinti nuo tarnybos. Pagrobtos kontrabandinės cigaretės ieškomos. Muitinės departamentas informuos visuomenę apie bylos tyrimo eigą ir rezultatus.

Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio posto viršininkas Robertas Mileris vilkiko dingimo priežasčių nekomentavo. Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Juozas Rimkevičius „Tauragės kurjeriui“ sakė:

– Toks akibrokštas Muitinės departamente yra pirmas. Prieš kurį laiką Panevėžyje esančiame konfiskuotų krovinių sandėlyje išlaužus pastato sieną buvo bandoma pagrobti sulaikytą krovinį. Panemunės kelio postas turi visas priemones, kurios gali užtikrinti sulaikyto krovinio apsaugą. Deja, posto vadovybė to neužtikrino. Matyt, šiam įvykiui atsirasti  pasitarnavo aplaidumas, blogas pareigų atlikimas. Ar jis buvo nusikalstamas, parodys atliekamas tyrimas. Neatmetama galimybė, kad nutekėjus informacijai nusikaltėliai žinojo, kas, kur ir kaip saugoma, todėl ryžosi sunaikinti įkalčius, o gal ir pasipelnyti.

Seimo narys, Antikorupcinės komisijos pirmininkas, pagėgiškis Kęstas Komskis komentuodamas vilkiko dingimą iš Panemunės kelio posto dar kartą patvirtino savo nuostatą dėl griežtesnių bausmių kontrabandininkams:

– Mane stebina valdžios nenoras keisti įstatymus ir kontrabandininkams skirti griežtesnes bausmes. Pastarojo meto įvykiai rodo, kad nusikalstamos grupuotės, užsiimančios šiuo verslu, tik įžūlėja, o kai kurie pareigūnai dirba aplaidžiai. Su kontrabanda turime kovoti itin griežtomis priemonėmis, o ne taip, kaip tai daro dabartinė valdžia.

Skaityti komentarus (8) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras