Apiplėšė juvelyrą(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-11-15 07:41

Praėjusio antradienio pavakarę į juvelyro Antano Valavičiaus dirbtuves įsiveržė jaunas vyras. Juodai vilkėjęs bei veidą slėpęs vaikinas išdaužė aukso dirbinių vitriną ir pagrobęs turtą  pasišalino. Plėšiko asmenybės policijai iki šiol nepavyko nustatyti.

A.Valavičius yra įmonės „Graviūra“ savininkas. Vyras, kaip juvelyrinių dirbinių meistras, Tauragėje žinomas nuo seno. Jo paties teigimu, jis čia darbuojasi daugiau nei 30 metų: iš pradžių – buvusioje universalinėje parduotuvėje, o vėliau – dabartinėje savo būstinėje, Vytauto g. 76B bendrabutyje. Patalpos čia – nedidelės. Tačiau iki šiol jų pakakdavo ne tik dirbtuvėlei, bet ir klientų priimamajam. Jame įrengtose vitrinose išdėstyti juvelyriniai dirbiniai buvo skirti lankytojams, kurie norėdavo susipažinti su juvelyro darbu bei įkainiais. Būtent šie dirbiniai, matyt, ir sužavėjo Tauragės vagis. Tuo labiau, kad jie atrodė taip lengvai prieinami – buvo sudėti už paprasto, negrūdinto stiklo. Daugiau nei prieš mėnesį teko lankytis A.Valavičiaus įmonėje. Tąsyk teiravausi tiek meistro, tiek įmonėje priėmėja dirbančios moters, ar nebaugu šitaip demonstratyviai laikyti juvelyrinius, brangaus metalo darbinius. Juoba, kad jie – vienetiniai. Abu įmonės darbuotojai tada atsakė, jog patalpas saugo policija, čia esanti sumontuota įranga, kuri užkirsianti kelią galimiems apiplėšimams: ne tik signalizacija pagalbai iškviesti, bet ir automatinė laukujas duris užrakinanti sistema. Vienok, pasirodo, nei policija, nei įranga nuo Tauragės vagių apsaugoti negali.

Lapkričio 9-ąją, prieš pat darbo pabaigą, apie 17 val., į „Graviūros“ priimamąjį įėjęs jaunuolis metaliniu įrankiu išdaužė vitrinų stiklus ir iš jų pavogė aukso dirbinių už 50 tūkstančių litų.

Netrukus į įvykio vietą atskubėję policijos  pareigūnai nespėjo vagies nei sučiupti, nei nustatyti jo asmenybės. Žinoma tik tiek, kad tai – maždaug 1,75 m ūkio, vidutinio sudėjimo vyras, vilkėjęs juoda apranga, o veidą slėpęs po taip pat juodu galvos gaubtu. Tame pačiame daugiabutyje gyvenantys žmonės sako pastebėję panašiai sudėtą ir apsirengusį vyrą prieš pat nusikaltimą stovintį ant gretimų laiptų ir kalbantį telefonu. Vakar Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Eugenijus Motiekaitis nusikaltėlio asmenybės dar negalėjo nurodyti ir patikino, jog įtarimai dėl šio nusikaltimo dar nėra niekam pareikšti.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras