„Vilartinai“ – vartotojų teisių gynėjų smūgis(12)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2010-03-20 11:12

Redakcijos archyvo foto

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba tauragiškės Vilijos Preikšaitienės UAB „Vilartina“ už pavojingų maisto produktų pateikimą į rinką skyrė 20 tūkstančių litų baudą. Taip vartotojų teisių gynėjai įvertino praėjusios vasaros salmoneliozės protrūkį darželyje „Žvaigždutė“.

 

 

Vartotojų teisių apsaugos tarnybos išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Tauragės apskrities valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atlikusi patikrinimą nustatė, jog Tauragės vaikų lopšeliui-darželiui „Žvaigždutė“ maistą teikusi UAB „Vilartina“ pernai liepos 15 ir 17 dienomis pateikė pavojingus maisto produktus – paukštienos guliašą ir keptus mėsos kotletus, kurie neatitiko saugos reikalavimų. Anot pranešimo, suvalgę šių produktų susirgo 10 lopšelį-darželį „Žvaigždutė“ lankiusių vaikų, kuriems buvo diagnozuota salmoneliozė. Devyni susirgę mažyliai buvo gydomi ligoninėje, vienas – ambulatoriškai.

Patikrinimo metu Tauragės vaikų lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ maisto tvarkymo patalpose nustatyta ir daugiau pažeidimų. Vaikams maistą tiekianti bendrovė „Vilartina“ neužtikrino teisingo ir laiku pildomo savikontrolės žurnalų tvarkymo, nepakankamai kontroliavo maisto žaliavų tinkamumo vartoti terminus, neužtikrino gamintojo nurodytų maisto žaliavų laikymo sąlygų, maistui gaminti skirto inventoriaus ir įrankių plovimo vietoje nebuvo šalto ir karšto tekančio vandens, languose – apsauginių tinklelių nuo vabzdžių. UAB „Vilartina“ veikla lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ maisto tvarkymo skyriuje buvo sustabdyta ir atnaujinta tik pašalinus visus nurodytus pažeidimus.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, išnagrinėjusi bylą, už Maisto įstatymo 4 straipsnio 1 dalies ir 2 dalies 1 punkto pažeidimus nutarė skirti „Vilartinai“ 20 tūkstančių litų baudą.

Vitas Ūsas, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovas viešiesiems ryšiams, „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad posėdžio metu buvo įvertinti visi pateikti įrodymai ir tarnybos atstovai nusprendė, kad UAB „Vilartina“ dera skirti griežtą bausmę. Anot V.Ūso, įmonės pažeidimas yra pakankamai pavojingas, pavojingesnis net už nesaugių prekių patekimą vartotojams. Nuspręsta, kad tai didelis pažeidimas, už kurį paskirta bauda. Pasak atstovo, Produktų saugos įstatymo 23 straipsnio 6 dalyje nustatyta, kad pateikus į rinką pavojingus produktus, jeigu šie produktai padarė žalos vartotojo sveikatai, produkto gamintojams, platintojams ar paslaugos teikėjams gali būti skiriama bauda nuo 5000 iki 40000 litų. V.Ūso duomenimis, pažeidimai, kai salmonelioze užkrečiami lopšeliuose-darželiuose maitinami vaikai, nebūna dažni. Per porą pastarųjų metų tai antras atvejis Lietuvoje.

Vilija Preikšaitienė vakar rytą su „Tauragės kurjeriu“ šia tema teigė negalinti bendrauti. Pasiteisinusi, kad neturi laiko, moteris nutraukė pokalbį.

Po kilusių nesutarimų tarp „Žvaigždutės“ lopšelio-darželio vadovybės ir V.Preikšaitienės praėjusį rudenį ši įmonė atsisakė tiekti maistą vaikams. Paskelbus konkursą darželinukų maitinimui, jį laimėjo UAB „Kretingos maistas“. Ši įmonė „Žvaigždutėje“ suremontavo virtuvę, atvežė ir pastatė naują įrangą bei įdarbino naujus darbuotojus. „Kretingos maistas“ darželinukus maitina iki šiol.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras