„Uliksui“ – ieškinys už gamtai padarytą žalą(0)

2010-03-18 12:08

Kovo 5 dieną Tauragės rajono apylinkės teismas turėjo pradėti nagrinėti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento ieškinį Tauragėje įsikūrusiai UAB „Uliksas“ dėl gamtai padarytos žalos atlyginimo – prašoma priteisti 65948 litus. Tačiau neatvykus ieškovo atstovui bylos nagrinėjimas buvo atidėtas.

2008 metais Finansinių nusikaltimų tarnyba nustatė, kad UAB „Uliksas“ nuo 2006 metų sausio 1 dienos iki 2007 metų rugsėjo 19 dienos savavališkai, neturėdama Aplinkos ministerijos leidimo, iškasė žvyrą 1,7 hektaro plote Stokaičių kaime, šalia senovinių kapinių ir Jūros vingio. Žvyrą naudojo įvairiems projektams įgyvendinti. „Uliksas“ klastojo dokumentus nurodydamas, kad žvyrą kasa Galmenų karjere, kuriam eksploatuoti turėjo Aplinkos ministerijos leidimą. Geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos nustatė, kad buvo iškasta 9034 kubiniai metrai žvyro, padaryta 65948 litų žala, nesumokėta 14011 litų mokesčio. Už apgaulingą apskaitos tvarkymą tuometiniam „Ulikso“ direktoriui Stasiui Janušui buvo iškelta baudžiamoji byla, 2008 metų liepos 17 dieną vykęs teismas jį pripažino kaltu ir nubaudė 10 MGL (1250 Lt) bauda.

Kalbama, kad „Uliksas“, kaip Gargžduose įsikūrusios UAB „Hidrostatyba“ subrangovas, nelegaliai iškastą žvyrą naudojo ir Europos Sąjungos lėšomis finansuojamiems projektams įgyvendinti, jog dėl to gali tekti grąžinti dalį europinių lėšų.

UAB „Hidrostatyba“ generalinis direktorius Pranas Šidiškis, pakalbintas „Tauragės kurjerio“, sakė, kad jis nieko nėra apie tai girdėjęs. Teigė, jog „Uliksas“ tik atliko sutartus darbus, žvyras iš bendrovės nebuvo perkamas.

Dabartinis „Ulikso“ direktorius Vidmantas Juzėnas sakė, kad bendrovė ieškinio nepripažįsta.

– Žvyras Stokaičiuose seniai buvo kasamas, jis naudotas statant daug pastatų Žygaičiuose, o kaltė metama tik „Uliksui“, – sakė jis.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento atstovė patikino, kad agentūra savo ieškinio neketina atsisakyti. Byla bus nagrinėjama kitame posėdyje.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras