Ūkininkas pasiryžęs išsiaiškinti tiesą(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2010-12-14 08:10

Tauragės rajono apylinkės teismas nubaudė Batakiuose gyvenantį ūkininką Remigijų Laugalį už akcizinių prekių laikymą. Vyras su nuobauda nesutinka. Apie jo namuose policijos atliktą kratą vyras papasakojo „Tauragės kurjeryje“ prieš mėnesį.

Rašinyje „Batakiškis įsitikinęs, kad pareigūnai pamynė žmogiškumą“ (Nr.83, 2010m. lapkričio 5d.) R.Laugalys teigė patyręs visokeriopą teisėsaugos sistemos pažeminimą. Pasak vyro, į jo namus įsiveržę pareigūnai krėtė visą sodybą – triūsė įsijuosę. Deja, to, ko ieškojo, policininkai nerado. Todėl išeidami pastvėrė rusiškomis banderolėmis ženklintus cigarečių pakelius, o vienas iš pareigūnų niekaip negalėjo atsistebėti tuo, kad sodyboje taip ir nepavyko rasti nė lašo naminės degtinės. Drauge su broliu ir motina gyvenantis ūkininkas tikino nežinojęs, kad trijų asmenų šeima negali namuose laikyti 30 pakelių cigarečių. To jis aiškina, per mėnesį laiko taip ir neišsiteiravęs.

– Žinau tik tiek, kad Ožnugario kaime pas kažkokį vyrą dingo elektros varikliai. Tačiau, kodėl kratos orderis buvo išduotas mano namų patikrai, likau nesupratęs. Juk esu ūkininkas, sąžiningai mokantis visus mokesčius valstybei. Drauge su manimi gyvenantis brolis Sigitas dirba Batakių seniūnijoje, o mudviejų motinai Stefanijai – 80 metų. Nė neįsivaizduoju, kas galėjo mus apšmeižti ir apšaukti vagimis. O kodėl policija tiki visais šmeižikais ir nė neįsitikinę puola nekalto žmogaus namuose daryti kratą, ko gero, liks neatsakytas klausimas, – prieš mėnesį kalbėjo policijos veiksmų įžeistas vyras.

Seną sodybą krėtę pareigūnai, anot R.Laugalio, elektros variklių ieškojo ne tik rūsyje ar palėpėje, bet ir trilitriniuose stiklainiuose, telefono aparatų dėžutėse. Dar policininkai gal penkis kartus perkasė apie 10 tonų grūdų, šakėmis išvartė apie 3 tūkstančius šieno „kitkų“. Batakiškis tąsyk įrodinėjo, kad pareigūnai visa tai darė nepateikę kratos orderio. R.Laugalys siekė, jog jam būtų suteikta galimybė susipažinti su prieš jį arba kurį kitą šeimos narį policijos surinkta medžiaga. Todėl apsilankė Tauragės rajono apylinkės prokuratūroje, parašė pareiškimą. Deja, prieš mėnesį jo atlikti žygiai teisėtvarkos sistemai jokio įspūdžio nepadarė. Iš prokuratūros vyras gavo atsakymą, jog jokios jį dominančios informacijos apie jį patį prokurorai nesuteiks. Tad R.Laugaliui iki šiol taip ir liko neaišku, ko ir kokiu pagrindu jo namuose ieškojo pareigūnai. Negana to, batakiškis sulaukė šaukimo į teismą, kur buvo nagrinėjama jam sukurpta administracinio pažeidimo byla. Ir praėjusią savaitę R.Laugalys buvo apkaltintas „dėl pažeidimo su akcizais apmokestinamomis prekėmis“. Kadangi žmogus nesijaučia pažeidęs įstatymo, toks teismo sprendimas jam ne tik nepriimtinas, bet ir nesuvokiamas.

– Kodėl pareigūnai mano namuose gali daryti ką nori, kaip nori, nesilaikydami jokių įstatymų? Net ir teisėtai laikytas cigaretes jie, mano galva, pasiėmė be jokio pagrindo. Ėmė tik tam, kad iš skersai ir išilgai iškrėstų namų neišeitų tuščiomis rankomis. Ir negana to, sukurpė bylą, kuria remiantis teismas mane nubaudė 100 litų bauda. Nors suma nedidelė, neketinu tylėti ir nusileisti. Tauragės rajono apylinkės sprendimą skųsiu aukštesnei instancijai ir sieksiu, jog man būtų išaiškinta, kiek cigarečių pakelių gali turėti vienas žmogus. Juk kratos metu pareigūnams sakiau, kad šie rūkalai priklauso ne man vienam. Bet jie, matyt, kaip atėjo į mano namus elgdamiesi, kaip jiems patinka, taip ir išėjo, nepaisydami teisybės, – po teismo sprendimo paskelbimo „Tauragės kurjeriui“ sakė batakiškis R.Laugalys.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras