Komisariato pastatas – avarinės būklės(18)

Morta PIPIRIENĖ | morta@kurjeris.lt

2010-04-20 07:02

R.Malycho foto

Visai neseniai Lietuvoje nuskambėjo naujiena, kad Radviliškio pareigūnai iš savivaldybės gavo itin vertingą dovaną: naujus tarnybinius automobilius. Deja, Tauragės savivaldybė su Tauragės apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (VPK) taip glaudžiai nebendradarbiauja.

 
 

Didelių nusiskundimų dėl turimų tarnybinių automobilių iš pareigūnų išgirsti neteko. Nors keletas jų jau prašosi remonto, pareigūnų tikinimu, dar gali išsiversti ir su šiais. Tauragės apskrities VPK viršininkas Remigijus Rudminas teigė, jog daug didesnės problemos yra su policijos pastatu Tauragėje.

– Automobilių turime pakankamai. Tuos, kurių būklė prasta, šiek tiek paremontuojame. Daug prasčiau su mūsų pastatu, kurio būklė jau beveik avarinė. Išsiuntėme Policijos departamentui renovacijos projektą, tačiau vargu ar greitai gausime reikalingų lėšų, – pasakojo policijos viršininkas.

Tauragės apskrities VPK pastatas Gedimino gatvėje, pastatytas maždaug prieš 40 metų, rimto remonto nėra matęs nuo pat pastatymo. Iš savivaldybės pagalbos taip pat nesulaukiama.

– Kiek pamenu, Tauragės rajono savivaldybė mūsų komisariatui nėra pirkusi automobilių. Gerokai anksčiau, kol dirbau Šilalėje, savivaldybė skyrė kelis automobilius. Ir apskritai Šilalės savivaldybė geresniais laikais labai rėmė policiją. Dabartinė situacija rodo, kad Tauragės savivaldybė nesiima tokio bendradarbiavimo, – teigė R.Rudminas.

Vis dar dėl kadrų stokos niekas neprižiūri Tauragės miesto gatves fiksuojančių vaizdo kamerų. Šiuo klausimu situacija lieka nepakitusi: vaizdo kameras laisvu laiku, kai nėra tiesioginio darbo, stebi policijos budinčios dalies pareigūnai.

– Vaizdas yra įrašinėjamas. Ir jei gauname pranešimą, kad stebimoje gatvėje kas nors nutiko, mes bet kada galime atsukti įrašą ir patikrinti, kas konkrečiai nutiko. Tačiau to prireikia labai retai, nes sužinoję apie kamerų buvimo vietas, piliečiai vengia konfliktų tose vietose, – aiškino Tauragės apskrities VPK viršininkas.

Įvairios savivaldybės problemas dėl vaizdo kamerų stebėjimo sprendžia skirtingai: įdarbinami neįgalieji arba pareigūnai patys laisvesniu laiku prižiūri miesto gatves neišeidami iš kabineto. Tauragėje nuolatinio stebėjimo atsisakyta, nes teisės pažeidimų, pasak Policijos komisariato viršininko, po vaizdo kamerų atsiradimo ženkliai sumažėjo.

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras