Už sulaužytą koją – 12 tūkstančių litų(41)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-02-06 13:59

Prieš kelerius metus ant UAB „Dubingiai“ ir UAB „Norfos mažmena“ parduotuvių pastato laiptų paslydusi ir koją susilaužiusi tauragiškė teisminiu keliu išsireikalavo neturtinės žalos atlyginimo. Teismas jai priteisė 12 tūkstančių litų, nors buvo prašoma beveik aštuonis kartus daugiau.

 

Prašė 95 tūkstančių litų 

Nelaimė įvyko 2006-ųjų rugsėjo 17 dieną, kai išėjusi iš parduotuvės „Norfa“ Bažnyčių gatvėje tauragiškė Marijona G. paslydo ant laiptelių, padengtų slidžiomis plytelėmis, kurios neatitiko saugos reikalavimų, ir susižalojo. UAB „Norfos mažmena“ parduotuvė buvo įsikūrusi UAB „Dubingiai“ pastate. „Norfos“ ir „Dubingių“ parduotuvės naudojosi bendru įėjimu. Todėl koją susilaužiusi moteris iš abiejų parduotuvių pareikalavo priteisti 95 tūkstančius litų neturtinės žalos.

Iškart po nelaimės nukentėjusioji buvo paguldyta į ligoninę. Tą pačią dieną medikai Marijonai G. operavo lūžusią koją. Chirurginės operacijos metu lūžę kaulai buvo sutvirtinti sraigtais, virbalu, kurie iki šiol tebėra kojoje. Gydymosi namuose metu, rugsėjo 25 dieną, vėl įvyko nelaimė: paslydus ramentui Marijona nugriuvo ir kryptelėjo kojos pėdą. Pasislinkus metalo konstrukcijoms moterį teko dar kartą operuoti. Kojos skausmus ji teigia jaučianti iki šiol.

 

Paveikė ir psichologiškai

Bylos tyrimo metu „Tauragės kurjerio“ kalbinta Marijona G. sakė, kad nelaimė ją paveikė ir psichologiškai. Slidūs laiptai ir plytelės tapo jos fobija. Dėl traumos moteris negalėjo dirbti pusę metų. Vėliau Marijona G. grįžo į darbą, nes bijojo jo netekti.

– Ir kitų įstaigų vadovai turėtų susirūpinti savo klientų saugumu, nes nelaimei atsitikus niekas nenori atsakyti, – įsibėgėjus teismams kalbėjo nukentėjusioji.

Pastato savininkas – UAB „Dubingiai“ ir nuomininkas – UAB „Norfos mažmena“ su ieškiniu nenorėjo sutikti, prašė jį atmesti, vieni nuo kitų kratėsi atsakomybės.

 

Ieškinys „Norfai“ atmestas

Byla baigta šių metų sausio 28 dieną. Tauragės rajono apylinkės teismas paskelbė sprendimą, kuriuo iš UAB „Dubingiai“ nukentėjusiajai priteisė 12 tūkstančių litų neturtinei žalai atlyginti ir 5 procentus procesinių palūkanų, skaičiuojamų nuo priteistos sumos nuo civilinės bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

Ieškinys patalpų nuomininkams – UAB „Norfos mažmena“ atmestas. Nelaimė, teismo teigimu, kilo ne dėl laiptelių nepriežiūros, bet dėl netinkamos jų dangos. Iš pačios atsakovės – Marijonos G. bendrovei „Norfos mažmena“ priteista 2000 litų išlaidų advokato pagalbai apmokėti ir pusšimtis litų įrodymų rinkimų išlaidų.

Sprendimas kol kas neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui. Ar Marijona G. skųs teismo sprendimą, neaišku, apie tai ji dar tarsis su savo advokatu. Komentuoti teismo sprendimo Marijona G. nepanoro.

Prieš kelerius metus į atvirą lietaus kanalizacijos šulinį įkritusi tauragiškė iš savivaldybės prisiteisė 15 tūkstančių litų.

Skaityti komentarus (41) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras