Nuteisti už naminės degtinės laikymą(4)

2009-02-23 15:31

Praėjusią savaitę Tauragės rajono apylinkės teisme baudžiamuoju įsakymu už naminės degtinės laikymą nubaustas skaudviliškis Algimantas Kailiūnas. Naminukės nuteistojo namo palėpėje pirmą kartą pareigūnai aptiko praėjusių metų rugsėjį, o antrą kartą paslėptą malkinėje po malkomis – spalį. Iš viso iš skaudviliškio policija konfiskavo 155 litrus naminukės, kurią, kaip jis įtikino pareigūnus, buvo įsigijęs tik savo reikmėms. Už vieną litrą „velnio lašų“ tyrimo metu nenustatytam pardavėjui A.Kailiūnas esą sumokėjo po 8 litus.

A.Kailiūnas už tai, kad neturėdamas tikslo realizuoti neteisėtai laikė stipriuosius alkoholinius namų gamybos gėrimus, nubaustas 20 MGL dydžio bauda. 2600 litų per tris mėnesius nuo baudžiamojo kodekso įsigaliojimo dienos jis turės sumokėti į teritorinės mokesčių inspekcijos sąskaitą. Iš nuteistojo konfiskuota naminukė bei 79 plastikinės talpos.

Tą pačią dieną už neteisėtą naminės degtinės laikymą baudžiamasis nuosprendis paskelbtas tauragiškei Gražinai Špelverytei. Moteris dėl naminės degtinės laikymo pareigūnams įkliuvo ne pirmą kartą. 2002 ir 2003 metais G.Špelverytė buvo nubausta 10 MGL dydžio piniginėmis baudomis. Šįkart, 2008 metų liepą, jos buto koridoriuje ir kambaryje pareigūnai rado 6 plastikinius butelius su naminuke. Buteliuose buvo nepilnai 11 litrų svaiginančio gėrimo.

G.Špelverytė pareigūnams paaiškino, kad tą pačią dieną, kai pas ją apsilankė pareigūnai, į jos namus atėjęs nepažįstamas žmogus pasiūlė pirkti naminukės. Kadangi naminė degtinė pigiau nei svaigalai parduotuvėje, tai ji ir nusipirko. Ikiteisminio tyrimo metu nesurinkta duomenų, kad moteris naminukę būtų pardavinėjusi.

G.Špelverytė nubausta laisvės apribojimu bei įpareigota pradėti dirbti arba įsiregistruoti Darbo biržoje.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras