Kontrabandininkų byla pasiekė teismą(5)

2009-02-10 15:24

Klaipėdos apygardos teismui perduota byla, kurioje organizuota tauragiškių gauja kaltinama kontrabandos gabenimu. Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2006 metų gegužę, po sėkmingos Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės narių operacijos. Jos metu Tauragės rajono Joniškės kaime buvo sulaikyta kontrabandinių cigarečių, neteisėtai atgabentų iš Kaliningrado srities, „Saint George“ siunta, kurios vertė siekia beveik 42 tūkstančius litų. Įtariamieji sulaikyti bekraunantys kontrabandines cigaretes į kitą transporto priemonę.

Tyrimo metu nustatyta, kad šia neteisėta veikla užsiėmė 17 kaltinamųjų, kurių penki buvo nepilnamečiai. Šios grupės organizatorius ir koordinatorius – 30 metų L.P. galėjo veikti ilgą laiką. Visi grupės nariai buvo pasiskirstę pareigomis: vieni gabeno iš tyrimo metu nenustatytų asmenų automobiliais iš Rusijos Federacijos atvežtas cigaretes, kiti, kurių penki nepilnamečiai, buvo stebėtojai, turėję informuoti organizuotos grupės narius apie patruliuojančius pasieniečius, treti – kaltinamieji buvo atsakingi už tolimesnį kontrabandos gabenimą.

Penkiems organizuotos grupės nariams, tarp kurių ir pats organizatorius, taip pat pateikti kaltinimai dėl nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamąją veiką.

Bylą teismui perdavė Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroras Egidijus Timonis.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras