Verslininkui – teisiamojo statusas(6)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-10-13 11:31

Vienos Tauragės degalinių savininkas ir žinomas verslininkas Gintaras Sprainys tapo teisiamuoju baudžiamojoje byloje. Klaipėdos apygardos teismas pradėjo nagrinėti bylą, kurioje šeši asmenys ir viena įmonė kaltinami neteisėtais būdais realizavę užsienio laivams skirtą dyzelinį kurą ir valstybei padarę pustrečio milijono litų žalos.

Baudžiamoji byla Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti praėjusią savaitę. Savaitės pradžioje įvyko tik vienas teismo posėdis, nors buvo numatyta, kad įvyks bent keli. Kaltinimą šioje byloje palaikanti Klaipėdos apygardos prokurorė Anaida Piltojan „Tauragės kurjeriui“ sakė, jog byla atidėta dėl to, kad procese negali dalyvauti vieno teisiamųjų gynėjas.

Baudžiamąją bylą Klaipėdos apygardos teisme nagrinėja teisėjas Zigmas Pocius. Byloje kaltinamaisiais, be tauragiškio Gintaro Sprainio, pripažinti dar penki asmenys ir UAB „Baltijos bunkeriavimo agentūra“, teikianti laivų aptarnavimo paslaugas Klaipėdos uoste.

Į kitą posėdį bylos dalyviai sušaukti lapkričio 20 dieną. Taip pat paskelbta ir vėlesnio posėdžio data. Dar kartą byla bus svarstoma lapkričio 25 dieną.

Tyrimą dėl įtariamų sukčiavimų realizuojant laivams skirtą dyzelinį kurą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pradėjo 2006 metų spalį. Po pusmetį trukusio bendro FNTT ir Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnų operatyvinio tyrimo buvo sulaikyta organizuota grupė, įtariama neteisėtai neišvežusi ir realizavusi didelį kiekį laivams skirto dyzelinio kuro. FNTT išplatintame pranešime teigiama, kad nuo 2006-ųjų kovo iki 2006-ųjų spalio iš Latvijos įmonių į Lietuvą grupuotė įvežė dyzelinio kuro, kuris turėjo būti eksportuotas. Pasak pareigūnų, kuras turėjo būti perpiltas į tanklaivį „Banga“, iš kurio būtų pildomos kitų valstybių laivų kuro atsargos. Pareigūnai teigia, kad tyrimo metu paaiškėjo, jog kuras iš tiesų buvo ne supiltas į tanklaivį „Banga“, o realizuotas Lietuvoje, neapmokestinus kuro nei Pridėtinės vertės, nei Akcizo mokesčiais. Tyrėjai įtarė, kad neteisėtai buvo realizuota 1946 tonos laivams skirto dyzelinio kuro, o valstybei padaryta 2,5 milijono litų žala.

Tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Generalinė prokuratūra.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras