Bulius sutrypė savo šeimininką(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2009-10-20 11:42

Ketvirtadienį artimieji, giminaičiai ir kaimynai į amžinojo poilsio vietą Žygaičių kapinėse palydėjo Stirbaitynės kaimo ūkininką Viktorą Šlimą, žuvusį sužalojus buliui. Atgulė jis šalia lygiai prieš dvylika metų žuvusio tėvo Prano.

Keturiasdešimt šešerių metų vyrui praėjusį pirmadienį gyvybę atėmė jo augintinis – dvejų metų mėsinių galvijų veislės bulius. Kalbama, kad vyriškis nujautė, jog jį gali ištikti tokia pat lemtis, kaip aukštupiškį galvijų augintoją Justiną Juciką, kurį prieš porą metų ganykloje subadė bulius. Beragis bulius į V.Šlimą pasikėsino, kai vyras pirmadienį nuėjo į ganyklą gaudyti galvijų, nes netrukus turėjo atvažiuoti supirkėjai. Negyvą sūnų sename sode rado mama, į ganyklą atvažiavusi su supirkėjais.

Viktoras ūkininkavo ir kartu gyveno su septyniasdešimt trejų metų mama Elena Šlimiene, šeimos neturėjo. Judviejų ūkis – dvidešimt penki hektarai žemės, trys melžiamos karvės ir devynios „galvos“ prieauglio. Tądien, kai įvyko nelaimė, keletą iš jų ruošėsi parduoti. Bet be pašalinių žmonių pagalbos buliaus-žudiko supirkėjams paimti nepavyko, tik pakartotinai jiems atvykus, padedant kaimynams, bulius buvo įvarytas į specialų automobilį.

Šlimų kaimynė ūkininkė Ona Marozienė sielojosi dėl tragiško įvykio, sakė, gal čia taip likimo lemta. Tądien susitvarkyti su didžiuliu (svėrė beveik 700 kilogramų) buliumi padėti Viktorui siūlėsi moters vyras Pranas, brolis Kęstas ir kaimynų sūnus. Bet Viktoras atsakęs: „Pagalbos nereikia, pamatęs svetimus žmones bulius įsibaimins. Pats susitvarkysiu, aš jam duonos ir kriaušių nunešiu“.

Žygaičių seniūnijos žemės ūkio specialistė Genutė Pielikienė, turinti zootechnikės diplomą, apgailestavo dėl tragiškos nelaimės, patarė galvijų augintojams su buliais būti atsargesniems: šerti juos tvarte pririštus, o ne laikyti ganykloje palaidus, vedžioti su prie diržų pritaisyta lazda. Ji mena, kad seniau bulius kastruodavo, jog jie nebūtų tokie agresyvūs, dabar to nebedaroma.

– Kiekvienas galvijų augintojas rizikuoja nukentėti nuo savo augintinių, ne vienas ir nukenčia, laimė, dažniausiai pavyksta atsipirkti mėlynėmis. Niekas negali pasakyti, dėl ko ir kada bulius ims siautėti, taps nebevaldomas, puls net savo šeimininką, – sakė G.Pielikienė.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras