Vagys iš Lietuvos įkliuvo Prancūzijoje(50)

Erika BARONAITĖ | baronaite@lrytas.lt

2009-07-22 09:05

R.Malycho foto

Prancūzijos policininkai sulaikė lietuvius, kurie vogė iš parduotuvių prekes. Tarp sulaikytųjų – prieš kelerius metus Tauragėje veikusios Mejerinių grupuotės vienas lyderių. Į vieną Prancūzijos viešbutį atvykę lietuviai net nespėjo pailsėti. Policininkai juos tuoj pat surakino antrankiais ir išgabeno apklausti.

 
 

Neoficialiais duomenimis, tarp sulaikytųjų yra 53 metų tauragiškis Petras Mejeris.

Šis vyriškis su dviem broliais Tauragėje buvo įkūręs Mejerinių grupuotę, dariusią įvairius nusikaltimus.

Tauragės policijos pareigūnai turi duomenų apie Tauragės gyventojus, kurie užsienyje vagia įvairią buitinę, vaizdo bei garso techniką, drabužius, kosmetiką ir šiuos daiktus pardavinėja Tauragėje.

Teisėsaugininkai įtaria, kad vagystes iš užsienio parduotuvių organizuoja vienos Tauragės kavinės savininkas, bet sučiupti jo su įkalčiais nepavyksta.

Apie asmenis, kurie gali užsiimti tokiomis vagystėmis, pareigūnai informuoja Europos policijos biurą.

Iš pradžių tauragiškiai vogti važiuodavo į Vokietiją, dabar jie neaplenkia ir Olandijos, Belgijos, Norvegijos, Islandijos.

Persirengimo kabinoje ar po prekystaliu nusikaltėliai sulaužo drabužių magnetinę apsaugos plokštelę, po to rūbus apsivelka arba įsimeta į krepšį ir išeina iš parduotuvės.

Parduotuvės darbuotojai ir apsaugininkai vagystės net nepastebi.

Tauragėje vogtos prekės parduodamos ne tik butuose, garažuose, bet ir parduotuvėse.

Tauragės policijos duomenimis, net aštuoniose dėvėtų drabužių parduotuvėse prekiaujama vogtais rūbais, batais.

Tačiau nustatyti, kurios prekės vogtos, beveik neįmanoma.

„Yra būdų, kaip patikrinti, ar daiktas yra vogtas, tačiau užsienio teisėsaugininkai mums neatsiunčia informacijos apie pavogtas prekes“, – aiškino vienas Tauragės pareigūnų.

Pernai rugpjūtį Prancūzijoje buvo suimti penki tauragiškiai, kurie nedideliuose miestuose žaibiškai apiplėšinėjo parduotuves, dažniausiai – elektronikos prekių.

www.lrytas.lt

Skaityti komentarus (50) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras