Tauragės rajone likviduotas nelegalaus dyzelino „prekybos taškas“(13)

2009-07-28 10:03

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai vakar, liepos 27 d., tikrindami informaciją apie galimą prekybą kontrabandinėmis prekėmis, viename Tauragės rajono kaimų, aptiko nelegalaus rusiško dyzelinio kuro prekybos "tašką". Iš viso atkampios sodybos garaže pareigūnai surado 220 litrų pardavimui paruošto dyzelino.

 

Turėdami informacijos, kad vienoje iš Tauragės rajono Dunojų kaimo sodybų gali būti prekiaujama kontrabandinėmis prekėmis, MKT pareigūnai pirmadienio popietę patikrino minėtą pastatą.

Sodybos šeimininkės pernelyg nenustebino pareigūnų vizitas. Matyt nelegalaus kuro pirkėjų netrūko, o ir moteriškė neslėpė turinti pardavimui rusiško dyzelino. Dar nespėjusiems prisistatyti muitininkams irgi čia pat buvo pasiūlyta įsigyti kuro, mokant po 2, 5 Lt už litrą.

Iš viso muitinės kriminalistai tądien vienkiemio garaže aptiko 220 l dyzelinio kuro, manoma, iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities, supilstyto į metalines 20 l, o taip pat į plastikines talpas.

Anot sodybos šeimininkės, R. M., minėtą kurą iš Rusijos parvežė jos dukters sugyventinis, kuris ten dyzeliną perka, mokėdamas 1, 8 Lt už litrą.

Taigi, tokie nelegalaus kuro vertelgos už kiekvieną parduotą litrą gaudavo apie 70 centų pelno.

Apie nelegalią prekyvietę dyzeliniu kuru, dėl administracinio teisės pažeidimo protokolo surašymo pagal LR ATPK 171-2 str. ir akcizo mokesčio priskaičiavimo ir išieškojimo, buvo informuota Tauragės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija.

MKT analitikai pastebi, kad nelegalus naftos produktų gabenimas per valstybės sieną vis intensyvėja.

Neretai į Baltarusiją ar Rusiją važiuojantys tušti krovininiai vilkikai iš ten grįžta taip pat be krovinio, tačiau jau su pilnais kuro bakais. O jei vilkikas, kartu tempia dar ir priekabą – šaldytuvą, kurios turi papildomus kuro bakus šaldymo režimui palaikyti, per vieną kartą gali būti įvežama apie 1500-2000 litrų degalų.

Paprastai tokių degalų perteklių iš vairuotojų supirkinėja ir vėliau perparduoda pasienio regiono gyventojai.

Pastebėtina ir tai, kad didžioji dalis nelegalių naftos produktų sulaikoma ne pasienyje, o jau juos neteisėtai realizuojant Lietuvos vidaus rinkoje.

Atsižvelgiant į esamą ekonominę padėtį, kuro kainų skirtumą tarp Lietuvos ir kaimyninių šalių, sumažėjusią žmonių perkamąją galią, prognozuojama, kad nelegali degalų rinka didės.

Gediminas Kulikauskas | Muitinės kriminalinės tarnybos atstovas ryšiams su visuomene

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras