Nelegalus keleivių vežimo verslas atsirūgo(1)

2009-07-21 11:36

Tauragės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Tauragės AVMI) informuoja, kad bendradarbiaudama su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais išaiškino apskrities gyventoją, kuris nelegaliai teikė keleivių vežimo paslaugas į Rygos ir kitus oro uostus. Užsakomąjį reisą į Rygos oro uostą jis buvo įvertinęs 300 litų.

Apie savo teikiamas paslaugas vežėjas skelbdavosi laikraščiuose. Paslaugoms teikti minėtas gyventojas naudojo uždarajai akcinei bendrovei, kurioje jo žmona yra viena iš bendrovės akcininkių, priklausantį automobilį. Automobilis nelegalaus vežėjo sutuoktinei prieš metus buvo perduotas naudotis neatlygintinai. Pats nelegalias paslaugas teikęs vežėjas nuo birželio 23 dienos dirbo minėtoje bendrovėje ir jau keletą dienų turėjo nedarbingumo pažymėjimą. Tačiau nedarbingumo pažymėjimas nesukliudė jam už atlyginimą sėsti prie vairo ir užsakomuoju reisu keleiviais apsimetusius Tauragės AVMI darbuotojus vežti į Rygos oro uostą. Tiesa, Rygos oro uosto pasiekti nereikėjo, nes už būsimą kelionę buvo atsiskaityta tik sulipus į automobilį. Paprašius išduoti pinigų priėmimo kvitą vairuotojas to padaryti negalėjo. Jis negalėjo pateikti ir jokių legalią veiklą patvirtinančių dokumentų.

„Nelegalias keleivių vežimo užsakomaisiais tarptautiniais reisais paslaugas teikęs gyventojas neturėjo įregistravęs įmonės, tačiau ir įregistruota įmonė nesuteikia teisės verstis tokia veikla. Jai vykdyti reikalinga Valstybinės kelių transporto inspekcijos išduota licencija“,– teigia Tauragės AVMI viršininkė Laimutė Mačernienė. Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus už vertimąsi nelegalia licencijuota veikla gresia bauda nuo 1000 iki 3000 litų. Kadangi paslaugos už atlyginimą buvo teikiamos nedarbingumo laikotarpiu, visa medžiaga bus perduota Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai.

Tauragės AVMI primena, kad visą reikalingą informaciją apie veiklos įregistravimą bei mokestines prievoles galima gauti paskambinus trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 arba rasti internete adresu: www.vmi.lt

Laimonas Rimkus | Tauragės apskrities VMI atstovas spaudai

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras