Teismas plėšiką suėmė dviem mėnesiams(3)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-11-24 13:56

R.Malycho foto

Tauragės rajono apylinkės teismas skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams 26 metų Tomui J., kuris įtariamas prie „Maximos“ parduotuvės, netoli autobusų stoties, apiplėšęs septyniolikmetį.

 
 

Plėšimas vienoje pagrindinių miesto gatvių buvo įvykdytas apie septintą valandą vakaro, lapkričio 14-ąją, šeštadienį. Iš parduotuvės išėjusį smulkaus sudėjimo septyniolikmetį Rolandą pasitikęs užpuolikas trenkė jam kumščiu į veidą, o kai šis pargriuvo, pagrobė piniginę su 280 litų ir maišelį su maisto produktais.

Nukentėjusysis pareigūnams nurodė, kad jį užpuolė Tomas J. ir policijoje jį atpažino. Aukšto ūgio ir tvirto sudėjimo Tomas J. neigia įvykdęs plėšimą ir teismo salėje vis kartojo:

– Aš to nusikaltimo nepadariau.

Tomas J. „Tauragės kurjerio“ korespondentei pasakojo, kad su Rolandu susipažino tą patį šeštadienį draugų kompanijoje. Dieną jiedu girtavę, o vakare nuėję prie „Maximos“. Tomas J. Rolando esą paprašė nupirkti alaus ir kartu su trimis draugais palaukęs jo lauke. Vėliau pasiėmęs alų Tomas J. esą nuėjo į miestą ir, kaip buvo sumuštas Rolandas, nematęs. Suimtasis dar paaiškino, kad septyniolikmečiam Rolandui alų parduotuvėje nupirko vyresnio amžiaus vyras.

Tomas J. gyvena Joniškės kaime, o nukentėjusysis Rolandas – Skaudvilėje. Tą vakarą į namus jiedu ketino važiuoti tuo pačiu autobusu, tačiau Tomas J. liko Tauragėje.

Suimtasis kalbinamas „Tauragės kurjerio“ žurnalistės neslėpė ankstesnių savo nusikaltimų. Jis papasakojo, kad 2004 metais buvo nuteistas už vagystes ir pusantrų metų praleido įkalinimo įstaigoje. Taip pat jis esąs lygtinai nuteistas už mažamečio brolio sumušimą. Bausmė buvo atidėta metams, jos atidėjimo terminas nepasibaigęs. Tauragės rajono apylinkės teismas nagrinėja dar vieną jo bylą – dėl autobusų stotyje apiplėšto žmogaus. Tomas J. prisipažįsta žmogų sumušęs, tačiau pinigų nespėjęs atimti.

Griežtą kardomąją priemonę – suėmimą teismas skyrė todėl, kad naujas nusikaltimas įvykdytas per bausmės atidėjimo laikotarpį, be to, Tomo J. laukia dar vienas nuosprendis už analogišką nusikaltimą. Tomas J. yra baigęs dešimt klasių Skaudvilės internatinėje mokykloje. Šiuo metu nei mokosi, nei dirba, gyvena su tėvais, gauna neįgalumo pensiją. 

Į teismo posėdžio pabaigą atvykusi suimtojo motina Alma J. po posėdžio teisėsaugininkų prašė pasirūpinti, kad areštinėje sūnui būtų suteikta medicinos pagalba. Anot jos, sūnų reikia gydyti, o ne į kalėjimą sodinti. Daugiavaikė motina korespondentei atviravo, kad su nervingu sūnumi jai sunku kartu gyventi, ypač kai namuose auga dvylikametis sūnus.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras