Sukčiavimo bylomis domisi generalinis prokuroras(1)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-11-14 14:08

Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Algimantas Valantinas ketina imtis priemonių stiprinti institucijų, tiriančių sukčiavimus, veiklos efektyvumą. Jo sprendimu sudarytas valdymo komitetas, atsakingas už priemonių, kuriomis būtų pagerintas sukčiavimo baudžiamojo pobūdžio nusikalstamųjų veikų tyrimo efektyvumas, įgyvendinimą.

Sukčiavimo baudžiamojo persekiojimo stiprinimo plane numatytos 35 konkrečios priemonės, kurias atsakingos institucijos turi įgyvendinti 2009–2012 metais. Pagrindiniai sėkmingo plano įgyvendinimo rodikliai – daugiau ikiteisminių tyrimų, baigtų iki 6 mėnesių, mažiau – baigtų ilgiau nei per dvejus metus.

Plane vartojamą „sukčiavimo“ sąvoką esą reikėtų suprasti kaip bet kurią Baudžiamajame kodekse nustatytą nusikalstamąją veiką, kuria apgaule siekiama nesąžiningai praturtėti. Į šį sąrašą įeina daugybė įvairių straipsnių ne tik dėl sukčiavimo, bet ir dėl turto pasisavinimo, turtinės žalos padarymo apgaule, nusikaltimo būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo, kontrabandos, „naminukės“ laikymo ir prekybos, kreditinių ar paskolos nusikaltimų, netikrų pinigų, neteisingų deklaracijų užpildymo ar jų nepateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės apylinkės teismo teisėjų padėjėja Jūratė Laurinaitienė, šiemet teisme išnagrinėtos 22 bylos pagal šiuos straipsnius, šešios dar nagrinėjamos. Viena byla dėl piktnaudžiavimo, teisėjams nusišalinus, išsiųsta į Klaipėdos apygardos teismą. Daugiausiai bylų šiemet Tauragės rajono apylinkės teisme nagrinėta dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo (6 bylos išnagrinėtos, viena dar nagrinėjama), neteisėtos namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų prekybos (6 bylos išnagrinėtos, viena nagrinėjama), atsiskaitymo įtariamai padirbtais banknotais (2 bylos išnagrinėtos, 2 nagrinėjamos) bei dėl nuskalstamu būdu įgyto turto ir jo realizavimo (3 bylos išnagrinėtos).

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas į „Tauragės kurjerio“ klausimus, kiek per dešimt šių metų mėnesių pradėta ir kiek nutraukta ikiteisminių tyrimų, susijusių su sukčiavimu, svetimo turto grobstymu, informacijos nepateikė. Esą visa tai suskaičiuoti neleidžia techninės kliūtys. Komisariato Valdymo organizavimo skyriaus specialistė, bendraujanti su žiniasklaida, Vilma Dereškevičienė rekomendavo pasižiūrėti į Policijos komisariato interneto svetainėje pateiktus duomenis.

Statistinių duomenų lentelėje radome informaciją, kad šiemet iki spalio 1-osios dėl turto prievartavimo pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai (25 proc. ištirti), dėl sukčiavimų – 36 ikiteisminiai tyrimai (25 proc. ištirti), dėl kontrabandos – vienas ikiteisminis tyrimas pradėtas ir ištirtas, dėl neteisėto namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo turint tikslą realizuoti ar realizavimo – 4 ikiteisminiai tyrimai (pusė jų ištirta).

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras