Skaudvilės nuovados viršininkas: „Tai mūsų kaltė ir bėda“(16)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-03-18 12:21

Skaudvilės policijos nuovados galvos skausmas – naminukės taškai.

„Nuo sausio 19 iki kovo 31 dienos visoje šalyje vykdoma policinė prevencinė priemonė „Nelegalus alkoholis“, kurios tikslas – suaktyvinti šalies teritorinių policijos įstaigų veiklą šioje srityje, užkardyti ir išaiškinti neteisėto alkoholinių gėrimų realizavimo atvejus bei kitus teisės pažeidimus, susijusius su alkoholio ir kitų akcizais apmokestintų prekių apyvartos kontrole. Policija laukia ir visuomenės pagalbos“, – tokią informaciją žiniasklaidos priemonėse skelbia policija. Tačiau kai kurie gyventojai abejoja, ar tokios akcijos atneša realios naudos, nes nepaisydami policijai suteiktos informacijos kai kurie naminės degtinės prekybos taškai veikia kaip veikę.

 

 

Pagalbos šauksmas – redakcijai 

„Tauragės kurjerio“ redakcija gavo registruotą laišką, pavadintą „Pagalbos šauksmu“. Laiške rašoma: „Mes, Adakavo kaimo gyventojai, kreipiamės į Jus ir prašome padėti išnaikinti naminės degtinės ir kontrabandinių cigarečių prekybos taškus, kurie vadinasi „Nijolė“ ir „Olga“.

Laiško autoriai redakcijai praneša, kad apie šiuos taškus jau informavo Policijos komisariato viršininką Remigijų Rudminą, tačiau praėjo mėnuo, o pastarieji taškai esą toliau veikia. Niekas nuo to laiko nepasikeitę, tik per tą laiką „dar du žmonės nuo alkoholio vartojimo pasikorė“.

 

Kova su vėjo malūnais

Laiško autoriai redakcijai atsiuntė ir komisarui adresuoto laiško kopiją. Tauragės apskrities policijos komisariato viršininkui R.Rudminui adresuotame laiške, kaip ir siųstame redakcijai, autoriai neįvardija naminukės taškų pardavėjų pavardžių. Esą visi Skaudvilės seniūnijos gyventojai ir valdžios vyrai žino, kam priklauso „Nijolės“ ir „Olgos“ taškai, veikiantys ištisą parą apie 30 metų.

Laiške rašoma:

„Mes labai daug kartų kreipėmės į Skaudvilės policijos nuovados viršininką Rolandą Liutkų, kad padėtų kovoti su alkoholio, t.y. naminės degtinės, bei kontrabandinių cigarečių perpardavinėtojomis „Nijole“ ir „Olga“, tačiau viskas veltui. Todėl mes, Adakavo gyventojai, manome, kad „taškai“ „Nijolė“ ir „Olga“ yra specialiai toleruojami ir norima, kad toliau veiktų, nes kažkam yra naudinga (spręskite patys). < > Skaudvilės policijos nuovados viršininkas Liutkus teisinasi, kad yra sunku pagauti su įkalčiais. Kodėl sunku pagauti su įkalčiais? Taškai „Nijolė“ ir „Olga“ prekiauja, t.y. maino naminę degtinę į daiktus (maistą, drabužius, patalynę ir net karvių pieną). Taške galima išgerti 100, 200 gramų. Naminės degtinės savo namuose jos nelaiko, o slepia tvartuose, daržinėse ir kaimynų bei giminių rūsiuose“.

Laiško autoriai mini, kad „Olga“ priima ir savo klientų bankų korteles, o kai šiems pervedamos pensijos, kiek reikia pinigų, nusiimanti pati. Taip ji esą elgiasi ir su viena išgeriančia daugiavaike motina.

„Prašome gerb. viršininką R.Rudminą mums padėti kovoti su gyvenimo „piktžolėmis“, nes taip gyventi neįmanoma. Mes nesustosime, eisime iki pat galo, jeigu reikės pasieksime ministeriją, prezidentūrą ir spaudą“, – laišką užbaigė jo autoriai.

Laiško pabaigoje pasirašo Adakavo pagrindinės mokyklos, Adakavo pensionato darbuotojai ir Adakavo kaimo bendruomenė.

 

Kaltę pripažįsta

Redakcijai atsiųsto laiško autoriai dėl neveiklumo kaltinimus meta Skaudvilės policijos nuovados viršininkui R.Liutkui. Esą jis atvažiuoja į tašką su keliais policininkais, kurie gerą pusvalandį palaksto po kiemą, paieško po daržinę ir garažą, o pats su „Olga“ geria kavutę ir neaišku apie ką kalbasi. Galop prieinama prie išvados: degtinės nerasta.

Pats R.Liutkus korespondentę tikino, kad kavos išvis negeria. Pareigūnas neslėpė žinąs apie laiške minimus naminukės taškus. Sakė, kad ne kartą šios moterys buvo nubaustos ir, kiek jam žinoma, baudos sumokėtos.

– Suprantu, kad dėl veikiančių naminės degtinės taškų žmonės kaltina policiją. Aš sutinku, kad mes kažko nepadarom, ir nebandysiu teisintis pareigūnų stygiumi ar kuo kitu. Tai mūsų kaltė ir bėda, tačiau nėra taip, kad mes leistume jiems klestėti. Nubaudžiam. Kuriam laikui apstoja ir vėl tas pats, – atviravo pareigūnas.

 

Po skundo – rezultatyvus patikrinimas

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas R.Rudminas tikino, kad į visus skundus policija reaguoja ir juos tikrina. Po šio laiško buvęs atliktas patikrinimas, davęs teigiamų rezultatų. Pareigūnai esą ir toliau dirba. Jei viršininkas gauna skundų dėl pareigūnų neveiklumo, esą pradedami vidaus patikrinimai.

Gyventojai ir toliau prašomi reaguoti į teisės pažeidimus. Taip pat prašomi pakartotinai informuoti po policijos atliktų patikrinimų, nes policijos tikslas, pasak R.Rudmino, – rezultatyvi pabaiga.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus specialistė Vilma Dereškevičienė, Nijolė Dovidavičienė už naminės degtinės laikymą bausta 2002 metų birželį 600 Lt bauda, 2005 m. gegužę – 600 Lt bauda ir 2008 m. balandį – 900 Lt bauda. Olga Ūsienė bausta 1995 m. balandį 300 Lt bauda, 2000 m. gruodį – 900 Lt bauda, 2006 m. vasarį – vėl 900 Lt bauda ir 2007 m balandį – 800 Lt bauda. Moterys baudas sumokėjo.

Skaityti komentarus (16) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras