Iš sąvartyne gimdžiusios moters atimtos motinystės teisės(11)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-03-16 15:07

Ližių sąvartyne pagimdžiusi Alina Perminova nebeturi teisės auginti savo vaikų.

Tauragės rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą, priėmė sprendimą iš 27 metų Alinos Perminovos neterminuotam laikui atimti motinystės teises. Sunkiai dėstanti mintis Alina Perminova net nebandė kovoti dėl savo vienerių metukų mažylės, kurios nematė nuo pat gimimo. Pernai balandį Ližių šiukšlyne neišnešiota gimusi A.Perminovos dukra auga Klaipėdos apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose.

 

 

Į teismo posėdį A.Perminovą atlydėjo Tauragės seniūnijos socialinė darbuotoja. A.Perminovą socialinė darbuotoja sutiko, kai pastaroji į seniūniją kartu su sugyventiniu atėjo pasiimti maisto davinio.

Jauna moteris turi dar dvi dukras – septynerių ir penkerių metų, kurios taip pat auga vaikų namuose. Nei jomis, nei trečiuoju savo vaiku ji nesidomi. Teisme A.Perminova sakė neturinti pinigų nuvažiuoti jų aplankyti, nors naujagimei vardą išrinko pati.

2008-ųjų pavasarį apie Ližių šiukšlyno pašiūrėje gimusią neišnešiotą mergytę galėjo niekas ir nesužinoti. Asmens dokumentų neturinti jos motina į medikus nėštumo metu nesikreipė.

Medikus tąkart iškvietė į sąvartyną pas sugyventinių porą atėjusi draugė. Nustatyta, kad ką tik pagimdžiusi moteris buvo neblaivi. Ką tik gimusią mergaitę motina laikė suvyniotą į purvinus skudurus. Greitosios medikai tuomet perdavė naujagimę Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriui. 1170 gramų svėrusi mažylė reanimobiliu buvo išgabenta į Klaipėdos miesto ligoninės Intensyvios terapijos skyrių.

A.Perminovai buvo siūlyta apsigyventi Tauragės nakvynės namuose, tačiau šios paslaugos ji atsisakė. Nepraleidusi nakvynės namuose nė valandos moteris grįžo pas sugyventinį į sąvartyną.

– Važiuosiu į Klaipėdą, pasiimsiu dukrą, išsinuomosiu butą Klaipėdoje, – pernai pavasarį miglotus ateities planus „Tauragės kurjeriui“ dėstė A.Perminova. Deja, šios kalbos taip ir liko kalbomis.

Anot Tauragės nakvynės namų administratorės Jovitos Černeckienės, A.Perminova šilti ir švarūs Nakvynės namai buvo siūlyta keliskart, tačiau apiprausta, perrengta ir žaizdas apsigydžiusi moteris vis grįždavo į sąvartyną. Paskutinį kartą iš nakvynės namų ji išėjo gruodį. Net per didžiuosius šalčius nebuvo grįžusi.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras