Teisme dėl neteisėtos pašalpos - laidojimo paslaugų bendrovės direktorius su žmona(18)

lrytas.lt | news@lrytas.lt

2009-12-08 15:30

Tauragės rajono apylinkės teismui Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai perdavė baudžiamąją bylą, pagal kurią Tauragės laidojimo paslaugų bendrovės direktorius ir jo nėščia sutuoktinė kaltinami apgaulingai tvarkę apskaitą ir klastoję dokumentus.

Bendrininkaujant apgaule buvo įgyta teisė nuo 2008-ųjų gruodžio iki 2010-ųjų spalio gauti per 120 tūkst. litų motinystės (tėvystės) pašalpą, pranešė FNTT.

Tyrimo metu nustatyta, kad bendrovės direktorius R.K., padėdamas sutuoktinei vadybininkei L.K. sukčiauti, į 2008-ųjų balandžio- birželio mėnesių darbo užmokesčio ir mokamuosius žiniaraščius bei 2008-ųjų liepos 10-osios pranešimą „Sodros“ Tauragės skyriui apie apdraustųjų valstybinio socialinio draudimo įmokas įrašė neteisingus duomenis.

Vyras patvirtino savo parašu, kad L.K. buvo įdarbinta vadybininke ir kelis mėnesius jai buvo mokamas 6 tūkst. litų mėnesinis darbo užmokestis.

Tyrimo metu teisėsaugininkai nustatė, kad L.K. priskaičiuotas darbo užmokestis neatitinka realaus atlyginimo dydžio, palyginti su kitų Tauragėje veikiančių bendrovių vadybininkų atlyginimais, o iš laidojimo paslaugas teikiančios bendrovės buhalterinės apskaitos ir teikiamų finansinių ataskaitų matyti, kad ji neturėjo finansinių galimybių mokėti tokio dydžio atlyginimą.

Ši suma yra daugiau kaip 104 tūkst. litų didesnė, negu būtų apskaičiuota pagal patvirtintą minimalią 800 litų algą.

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras