Kas pila, tas ir važiuoja(14)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2009-12-20 07:43

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas apie konkursą kurui pirkti kalba nenoriai.

Tauragės policija paskelbė konkursą kurui ir tepalams pirkti 2010 metams. Nors vokai su pasiūlymais bus atplėšti tik ateinantį pirmadienį, o konkurso nugalėtojas paskelbtas dar vėliau, iš konkurso sąlygų beveik galima nuspėti, kas taps laimėtoju. Konkurso sąlygos yra surašytos taip, kad konkursą laimėtų tam tikras asmuo, o ir įstatymas liktų nepažeistas.

 

 

Kurui – daugiau kaip pusė milijono

Prieš kelias dienas Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas paskelbė konkursą kurui ir tepalams 2010 metams pirkti. Konkurso sąlygose skelbiama, kad kitąmet apskrities pareigūnai planuoja įsigyti apie 108 tūkst. litrų dyzelinio kuro, apie 67 tūkst. litrų A-95 markės benzino, apie 10 tūkst. litrų suskystintų automobilinių dujų ir apie 600 litrų kelių rūšių tepalų. Nesunku suskaičiuoti, kad šiandieninėmis kainomis už kurą ir tepalus policininkai ketina suploti šiek tiek daugiau kaip 600 tūkst. litų.

Vietinių nemyli

Konkurso rengėjai iškėlė tokias sąlygas, pagal kurias nė viena tauragiškių verslininkų degalinė negalės dalyvauti konkurse. Konkurso dalyviai gali pretenduoti dalyvauti arba dalyje konkurso, arba jame visame. Tačiau pirkimo objektas suskirstytas taip, kad tauragiškiams konkurso sąlygos neįkandamos. Pavyzdžiui, pirma policininkų pirkinio dalis, kurios skaidyti nebegalima, – kuro ir tepalų pirkimas Tauragėje, Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Nei „Littaura“, nei „Ravita“, nei „Sensus“, nei „Ginara“ ar dar kuri tauragiškių verslininkų įmonė neturi savo degalinių didžiuosiuose šalies miestuose. Vadinasi, visi vietiniai kuro pardavėjai konkurse dalyvauti negalės.

Sąlygas atitinka viena degalinė

Tauragėje veikia trijų didžiųjų kuro pardavėjų degalinės: „Lukoil“ degalinė Pramonės gatvėje, „Statoil“ tinklui priklausanti automatinė degalinė „1-2-3“ Dariaus ir Girėno gatvėje bei lenkų „Orlen“ Gedimino gatvėje.

„Tiekėjas turi turėti bent po vieną visą parą dirbančią degalinę kiekviename mieste (pagal pirkimo dalis)“, – rašoma konkurso sąlygose.

„Lukoil“ degalinė Pramonės gatvėje skelbiasi, kad jos darbo laikas yra nuo 6 val. ryto iki 22 val. vakaro. Vadinasi, kaip rašoma sąlygose – tiekėjo, neatitinkančio šio reikalavimo, pasiūlymas atmetamas.

Tiesa, dėl daugiau kaip pusės milijono, kurį pareigūnai ketina kitais metais išleisti kurui, bet kuri įmonė gali pakeisti ir savo darbo laiką. Tuo labiau, kad ir Remigijus Rudminas, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, „Tauragės kurjeriui“ apie tokią galimybę prasitarė.

Trečiasis kuro pardavėjas – „Statoil“ su automatine degaline konkurso sąlygų taip pat neatitinka, nes ten neprekiaujama tepalais.

Pagėgius pamiršo?

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas turi padalinius visose apskrities savivaldybėse – Jurbarke, Šilalėje ir Pagėgiuose, kur veikia rajonų policijos komisariatai. Kitos dvi kuro pirkimo konkurso dalys, panašu, skirtos šiems padaliniams – degalų ir tepalų pirkimas Jurbarke ir Kaune, trečioji pirkimo objekto dalis – degalų ir tepalų pirkimas Šilalėje.

Lyg ir trūksta ketvirtosios dalies, kurioje būtų skelbiamas degalų pirkimas Pagėgių policijos komisariatui, bet jo konkurso sąlygose nėra.

Remigijus Rudminas „Tauragės kurjeriui“ neatsakė, kodėl Pagėgiai neįtraukti į paskelbtą konkursą. Jis taip pat nei paneigė, nei patvirtino, kad pagėgiškiai pareigūnai degalų pirkti važiuos į Tauragę. „Nežinau, kur ir kaip degalus pirks Pagėgių policijos komisariatas. To klauskite pirkimų komisijos pirmininko, – trečiadienį „Tauragės kurjeriui“ patarė apskrities komisariato vadovas. Tačiau pabandžius pirmininko ieškoti komisariate paaiškėjo, kad jis tą dieną buvo išvažiavęs“, - salė jis.

Vokus atplėš pirmadienį

Vokai su pasiūlymais Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato paskelbtam kuro pirkimo konkursui turi būti pateikti iki pirmadienio 10 valandos.

„Pasiūlymai bus vertinami pagal mažiausios kainos kriterijų. Kuro mažiausia kaina nustatoma pagal mažmeninės prekybos faktinės degalų kainos vidurkį 2009 m. lapkričio 5, 10, 15, 20, 25, 30 d. degalinėse, esančiose Tauragėje, Jurbarke, Šilalėje, bei pasiūlytą nuolaidą“, – skelbiama konkurso sąlygose.

Skaityti komentarus (14) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras