Dvi sukčiavusios Tauragės įmonės valstybei turės sumokėti 600 tūkst. litų(10)

alfa.lt | alfa@alfa.lt

2009-06-15 18:38

G.Gražinsko foto

Tauragėje išaiškintos dvi naudotais automobiliais prekiavusios įmonės, kurios apgaudinėjo valstybę pardavinėdamos mašinas neva Latvijos įmonėms. Aiškindamasi naudotais automobiliais prekiaujančių įmonių veiklą, jų sandorius su Europos Sąjungos šalimis, inspekcija nustatė, kad dvi Tauragės bendrovės, siekdamos mokestinės naudos ir vengdamos standartinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) taikymo ir sumokėjimo, beveik trejus metus nepagrįstai taikė 0 proc. PVM tarifo lengvatą.

 
 

Patikrinimų metu įmonėms papildomai priskaičiuota beveik 600 tūkst. litų mokesčių, už padarytus mokestinius pažeidimus įmonių savininkams gresia nuo 10 iki 50 proc. priskaičiuoto mokesčio sumos dydžio bauda, pranešė Tauragės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija AVMI.

Minėti Tauragės naudotų automobilių prekeiviai Prancūzijoje pirktus automobilius parduodavo Latvijos piliečiams, dokumentuose nurodydamos, kad automobiliai parduoti Latvijoje registruotoms įmonėms, PVM mokėtojoms.

 

Patikrinimo metu bendradarbiaujant su Latvijos mokesčių administratoriumi paaiškėjo, kad didžioji dalis parduotų automobilių nesudarant jokių sandorių su Latvijos įmonėmis buvo tiesiogiai parduota Latvijos piliečiams, kurie nėra PVM mokėtojai.

Pasak pranešimo, tai, kad vienos iš tikrintų įmonių darbuotojai važinėjosi jų pačių parduotais ir Latvijoje registruotais automobiliais, įrodo, kad ne visais atvejais įmonės veiklą vykdė sąžiningai. Mokestinių patikrinimų metu Tauragės AVMI darbuotojai nustatė nemažai ir tokių atvejų, kai Latvijoje automobiliai buvo užregistruojami anksčiau nei Tauragės įmonės išrašydavo PVM sąskaitas-faktūras, jose nenurodydavo pirkėjo atstovo duomenų, nepateikdavo informacijos, kada ir kam perduotos prekės.

„Mokesčių mokėtojas norėdamas įgyti teisę prekių tiekimui taikyti 0 proc. PVM tarifą, privalo įvertinti tris sąlygas: ar prekės buvo tiekiamos atitinkamoje valstybėje narėje registruotam PVM mokėtojui ir ar jas tiekė PVM mokėtojas; ar pirkėjas įgijo teisę disponuoti prekėmis kaip savo ir ar prekės buvo išgabentos iš tiekėjo šalies teritorijos ir jų fiziškai nebėra tiekėjo valstybėje narėje“, - teigia Tauragės AVMI viršininkė Laimutė Mačernienė.

Anot L. Mačernienės, tais atvejais, kai kuri sąlyga netenkinama, papildomai vertinamas tiekėjo sąžiningumas. Jeigu įrodoma, kad tiekėjas buvo sąžiningas ir elgėsi rūpestingai, t.y. ėmėsi visų protingų priemonių, kurių galėjo imtis, kad įsitikintų, jog jo atliekamas tiekimas Bendrijos viduje nelemia jo dalyvavimo sukčiavime, papildomas PVM jam nėra apskaičiuojamas.

Lengvatos taikymo pagrįstumą turi įrodyti pats mokesčių mokėtojas. Tačiau minėtais atvejais įmonių vadovai negalėjo įrodyti atliktų sandorių skaidrumo.

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras