Prieš teismą stojo buvęs sodininkų bendrijos pirmininkas(4)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2009-04-17 11:05

Sodininkų bendrijos „Egluona“ reikalus aiškinasi teismas.

Užvakar Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Daiva Žebelienė pradėjo nagrinėti sodininkų bendrijos „Egluona“ buvusio pirmininko Vinco Strumylos, kuris kaltinamas dėl aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo, baudžiamąją bylą.

 

 

Vincas Strumyla sodininkų bendrijai „Egluona“, įsikūrusiai Juodpetrių kaime, vadovavo 1997–2007 metais, šiuo laikotarpiu tvarkė jos buhalterinę apskaitą. Šešiasdešimt ketverių metų neįgalus vyras neprisipažino esąs kaltas.

Jis teismui aiškino, jog bendrija buhalterio nesamdė todėl, kad nebuvo lėšų (pirmininkas taip pat negaudavo atlyginimo, tik 100 litų kompensaciją už savo transporto ir degalų naudojimą sodininkų reikalams), buhalterinę apskaitą tvarkė pats, taip, kaip sugebėjo. V.Strumyla yra baigęs profesinę technikos mokyklą, nesimokė, su niekuo nesikonsultavo, kaip tvarkyti buhalterinę apskaitą.

1997–2004 metų buhalterinės apskaitos dokumentų jis neišsaugojo, nors tokie dokumentai turi būti saugomi dešimt metų. Vyras teigė, kad po patikrinimo 2004 metais visus dokumentus pasiėmė iš Mokesčių inspekcijos ir maišelį su jais paliko automobilyje. Maišelis dingęs. Dėl to esą buvo užėjęs į policiją, tačiau pareiškimo nerašęs, manęs, kad dokumentai atsiras. Neatsirado. Dokumentų dingimo faktas neužfiksuotas. Nesant dokumentų negalima nustatyti bendrijos veiklos, ūkinės, komercinės, finansinės būklės, įvertinti turto.

Praėjusių metų pabaigoje V.Strumylai buvo pateikti įtarimai padarius nusikaltimą pagal Baudžiamojo kodekso 223 straipsnio 1 dalį. Jame teigiama: „Tas, kas privalėjo tvarkyti, bet netvarkė teisės aktų reikalaujamos buhalterinės apskaitos arba aplaidžiai tvarkė įmonės buhalterinę apskaitą, arba įstatymų nustatytą laiką nesaugojo buhalterinės apskaitos dokumentų, jeigu dėl to negalima visiškai ar iš dalies nustatyti įmonės veiklos, jos ūkinės, komercinės, finansinės būklės ar jos rezultatų arba įvertinti turto, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų“.

Iki gegužės 15 dienos teismas padarė bylos nagrinėjimo pertrauką, kad būtų galima apklausti dvi teisme nepasirodžiusias liudytojas, nes to reikalavo kaltinamasis. Be to, V.Strumyla nori, kad į teismą būtų pakviesti buvę bendrijos valdybos nariai.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras