Nuteistas į kariuomenę laiku negrįžęs karys(0)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2009-04-17 08:02

Tauragės rajono apylinkės teismas nuteisė privalomosios pradinės karo tarnybos karį, išleistą aplankyti sergančios močiutės ir sumaniusį į batalioną nebegrįžti. Už panašų nusikaltimą dvidešimtmetis jurbarkiškis Vilmantas Sapročnikas jau buvo teistas 2008 metų gruodžio 29-ąją.

Vilmantas Sapročnikas buvo teisiamas už tai, kad pernai rugpjūtį tarnaudamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione be pateisinamų priežasčių nustatytu laiku ilgiau nei dešimt dienų neatvyko į tarnybos vietą. Šių metų sausio 24-osios vakarą kuopos vadas jaunuolį išleido parai aplankyti močiutės, tačiau jis negrįžo, neatsiliepė į telefono skambučius ir slapstėsi iki vasario 12 dienos, kol jį sulaikė kariuomenės karo policijos pareigūnai.

Byloje surinktais duomenimis, jaunuolis pardavė savo butą ir ketino išvažiuoti į Vokietiją, kur gyvena jo motina. Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams jaunuolis aiškino, kad taip pasielgė dėl finansinių problemų – turėjo daug skolų vienam asmeniui, kuris ragino skolą kuo greičiau atiduoti. Į kariuomenę laiku negrįžęs karo policijos sulaikytas karys buvo įkalintas nuo vasario 12 iki pat teismo dienos.  

Už apysunkį nusikaltimą V.Sapročnikui teismas skyrė metus laisvės atėmimo. Prie šios bausmės teismas pridėjo pernai gruodžio 29 dienos teismo paskirtą neatliktą bausmę ir skyrė laisvės atėmimo bausmę metams ir 15 dienų. Jaunuoliui ir šįkart pasisekė išvengti kalėjimo. Bausmės vykdymą teismas atidėjo metams, įpareigodamas V.Sapročniką be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip 7 paroms ir per 6 mėnesius pradėti dirbti arba užsiregistruoti Darbo biržoje.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras