Prisistatęs policininku išviliojo pinigų(4)

2008-10-20 14:59

Policininku prisistatęs asmuo išviliojo pinigų. R.Malycho foto

Praėjusį pirmadienį telefoniniai sukčiai apgavo tauragiškę. Pareigūnu prisistačiusiam sukčiui septyniasdešimt ketverių metų moteris atidavė 1500 litų.

 

 

Tauragiškei Vytauto gatvės gyventojai E.B. apie 12 valandą pirmadienį paskambino policijos pareigūnu prisistatęs vyras. Jis pasakė, kad moters sūnus nuo laiptų nustūmė žmogų, kuris yra sužalotas. Tariamas pareigūnas pagrasino, kad jos sūnui bus iškelta baudžiamoji byla, jei nukentėjusiajam nebus sumokėta 1500 litų.

Sukčiai moteriai davė pasikalbėti ir su tariamu jos sūnumi. Susijaudinusi moteris iš balso neatpažino, kad tai ne jos sūnus ir sukurpta istorija patikėjo. Toliau su moterimi besitariantys sukčiai pasakė, kad pas ją netrukus ateis žmogus, kuriam ji saugiai gali perduoti pinigus. Atėjusiam sukčiui E.B. perdavė 1500 litų.

Vėliau, susisiekusi su sūnumi, pensininkė suprato esanti apgauta.

Policija yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą, tačiau sukčiaus ar kelių sukčių kol kas nepavyko surasti. R.Rudminas, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato laikinasis vadovas, kvietė tauragiškius nebūti patikliais ir nepakibti ant sukčių išmetamo jauko.

– Dažnai pasitaiko, kad žinutes apie tariamas nelaimes gauna tie žmonės, kurie nė neturi giminaičių. Iš to galima suprasti, kad sukčiai savo pranešimus siunčia į kelis telefono numerius iš eilės, kol kurio nors numerio turėtojas į tai atkreipia dėmesį, – apie sukčių gudrybes pasakojo laikinasis komisariato viršininkas. Pasak jo, gavus tokią žinutę kuo skubiau reikėtų susisiekti su policijos pareigūnais.

Be to, R.Rudmino nuomone, vis dažniau pasitaiko ir kitokių sukčiavimo būdų – dažnai įvairių tarnybų darbuotojais apsimetę sukčiai patenka į butus ir įvairiai bando išvilioti pinigų ar bent jau sužinoti, kur jie yra laikomi. Pareigūno manymu, tokių žmonių iš viso nederėtų įsileisti į namus, o apie panašius vizitus kuo skubiau pranešti policijai.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras