Nupirktas vilkikas tapo vogtu(3)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-10-17 06:48

Kaip pasijaustumėte įsigiję brangią mašiną ir sužinoję, kad automobilio ieško Interpolas? Pyktis tokioje situacijoje neišvengiamas, tačiau dar labiau įpyktumėte, jei po tokios žinios jūsų nupirktą vogtą mašiną dar ir areštuotų policija. Būtent taip nutiko Lomiuose įsikūrusiai UAB „Lomita“. Paaiškėjus, kad įmonės įsigytas vilkikas „Volvo“ vogtas Belgijoje, sunkvežimį areštavo Tauragės policija. Pareigūnai neatmeta galimybės, kad vogtasis sunkvežimis bus grąžintas į Belgiją.

Sulaikė rusų milicija

Nemalonumai dėl balandį įsigyto vilkiko „Volvo“ „Lomitos“ direktoriui Juozui Jurkauskui prasidėjo birželio mėnesį. Tada neseniai įsigytas sunkvežimis buvo sulaikytas Rusijoje. Netoli Maskvos dirbę milicininkai sulaikė tauragiškio sunkvežimį ir pareiškė, kad jo ieško Interpolas. J.Jurkauskui nuvažiavus į Rusiją pavyko susitarti su mašiną sulaikiusiais milicininkais, kad transporto priemonė nebūtų areštuota.

- Pirmiausia pamaniau, kad rusų milicininkai taip bando užsidirbti pinigų. Susitariau su jais, kad mašiną grąžintų ir parvairavau ją į Lietuvą. Kreipiausi į Tauragės policiją su prašymu išsiaiškinti, ar tikrai vilkikas yra vogtas, - „Tauragės kurjeriui“ pasakojo J.Jurkauskas.

 

Policija neužtarė

 

Tikėdamasis gauti užtarimą Lietuvoje, vilkiko savininkas surado tik dar didesnį rūpestį savam krašte. Tauragės policija taip pat patvirtino, kad sunkvežimio ieško Interpolas.

„Informuojame, kad automašina Volvo FH12 pagal ieškomų transporto priemonių ir valstybinių numerių bazę yra ieškoma Belgijoje kaip pamesta, pavogta ar neteisėtai nusavinta transporto priemonė“, - tokį atsakymą gavo J.Jurkauskas į savo prašymą patikrinti rusams įtartinu pasirodžiusį vilkiką.

- Visiškai nieko nebesupratau. Aš sunkvežimį nupirkau, jį be jokių kliūčių įregistravo „Regitros“ darbuotojai ir staiga paaiškėjo, kad vilkikas ieškomas. Kažkoks absurdas, - stebėjosi vilkiko savininkas.

 

Sunkvežimį sulaikė

 

Tačiau nelaimingąjį vilkiką įsigijusiam verslininkui kuo toliau, tuo daugiau rūpesčių kyla dėl sunkvežimio. Spalio pradžioje Tauragės kriminalistai pranešė, kad Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 189 straipsnį, t.y. dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo. Vos po kelių dienų vilkikas buvo sulaikytas ir dabar stovi policijos aikštelėje. Apie 150 tūkstančių litų už jį sumokėjęs J.Jurkauskas nebegali naudotis vilkiku.

- Sunkvežimis buvo ruošiamas kelionei į Klaipėdą, kai paskambino kriminalistai ir paprašė atvaryti jį apžiūrai. Nieko blogo nepagalvoję išsiuntėme sunkvežimį su greitai gendančiu kroviniu į uostamiestį, pasakę vairuotojui užsukti į policiją ir leisti pareigūnams jį apžiūrėti. Tačiau netrukus iš policijos paskambino vairuotojas ir pranešė, kad mašiną sulaiko pareigūnai. Laimė, kad tuo metu turėjome laisvą vilkiką, kuris sulaikytos mašinos krovinį vėluodamas, tačiau vis dėlto nugabeno į Klaipėdą, - „Tauragės kurjeriui“ apie nemalonumus dėl sunkvežimio pasakojo „Lomitos“ direktorius.

J.Jurkauskas sakė nesuprantąs, kodėl pareigūnai nepasakė, kad mašina bus sulaikyta.

- Būtų pasakę, kad mašiną sulaiko, nebūtų kilę tiek nepatogumų, - sakė J.Jurkauskas.

 

Nemalonumai nesibaigė

 

Tačiau gali būti, kad didžiausi nemalonumai J.Jurkausko dar tik laukia. Eugenijus Motiekaitis, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas, neatmeta galimybės, kad vogtasis sunkvežimis gali būti grąžintas į Belgiją tikriesiems jo savininkams.

Pasak pareigūno, šiuo metu pradėtas tyrimas dėl nusikalstamu būdu gauto turto įsigijimo. Tokie kaltinimai J.Jurkauskui gali būti ir nepateikti. Tačiau sulaikytasis sunkvežimis greičiausiai bus išsiųstas į Belgiją, kai paaiškės, kas jo tikrieji savininkai.

 

Niekas nuo to neapsaugotas

 

- Niekas nuo tokio atsitikimo nėra apsaugotas, - „Tauragės kurjeriui“ sakė E.Motiekaitis.

Pasak pareigūno, šioje situacijoje greičiausiai kalti Belgijos pareigūnai, kurie į ieškomų transporto priemonių ir valstybinių numerių bazę pavėluotai įvedė vogto „Volvo“ duomenis. Dėl to balandžio mėnesį jį registruojant „Regitroje“ dar nebuvo informacijos apie tai, kad mašina vogta.

- Siaubingi nemalonumai, - trumpai J.Jurkausko situaciją įvertino E.Motiekaitis.

Pareigūno teigimu, nukentėjęs verslininkas patirtos žalos atlyginimo galės bandyti ieškoti Lietuvos civiliniame kodekse numatytomis priemonėmis.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras