Stambios pasieniečių operacijos metu sužeistas bėglys(13)

2008-08-14 10:54

VSAT foto

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės pasieniečiai prie sienos su Rusija sulaikė 12 su kontrabandos gabenimu siejamų asmenų, guminę valtį, tris automobilius ir 18 tūkstančių pakelių rusiškų cigarečių.

 

 

Stabdydami dideliu greičiu lėkusį ir pasieniečius mėginusį partrenkti automobilį, VSAT pareigūnai panaudojo tarnybinius ginklus.

Vienas automobiliu važiavęs ir nuo pasieniečių sprukęs vyras buvo sužeistas į žandikaulį. Pirminiais medikų duomenimis, bėglio žaizda yra šautinė. Tiksli diagnozė paaiškės po operacijos.

Trečiadienį ryte VSAT Pagėgių rinktinės Viešvilės ir Bardinų užkardų pasieniečiai, operatyvininkai bei Specialiosios paskirties būrio pareigūnai ties Jurbarko rajono Kalvelių kaimu, prie Nemuno, užklupo grupę kontrabandininkų.

Pareigūnai stebėjo, kaip dėžės su rūkalais iš atplaukusios guminės valties yra kraunamos į čia pat stovinčius automobilius.

Sulaikymo operacijos metu kontrabandininkai pasklido į skirtingas puses. Keturi asmenys įšoko į čia pat stovėjusį „Subaru Legacy“ automobilį ir ėmė važiuoti. Dideliu greičiu lėkusios mašinos vairuotojas nepaisė pareigūnų reikalavimų sustoti, pavojingai manevravo ir pamėgino partrenkti jį stabdžiusius pasieniečius.

Stabdydamas sprunkantį bėglį, vienas specialiojo būrio pareigūnas iš tarnybinio pistoleto iššovė du įspėjamuosius šūvius į viršų bei vieną šūvį į automobilį, o antrasis pareigūnas iš tarnybinio šautuvo „Winchester Defender“ į automobilį paleido dujinį užtaisą.

Tačiau tai nesustabdė sprunkančių kontrabandininkų. Persekiojamas „Subaru“ nuvažiavo dar maždaug du kilometrus, tačiau jį vairavęs asmuo nesuvaldė automobilio, nuslydo nuo kelio ir ant šono vertėsi į čia pat tekantį upelį.

Iš automobilio išsiropštė keturi asmenys, kurie dar mėgino sprukti, tačiau buvo sulaikykit netoliese pasaloje tūnojusių VSAT pareigūnų.

Paaiškėjo, kad vienam sulaikytajam yra sužalotas žandikaulis. Jis buvo nuvežtas į Jurbarko rajono ligoninės greitosios pagalbos priėmimo skyrių, o vėliau pergabentas į Kauno klinikas.

Tuo tarpu kita pasieniečių grupė ties Jurbarko rajono Antupių kaimu aptiko nuo Nemuno upės sprukusį automobilį „Peugeot 406“. Jame rasta 11 dėžių su kontrabandinėmis rusiškomis cigaretėmis „Jing Ling“.

Prie upės kranto plūduriavusioje kontrabandininkų valtyje pasieniečiai rado dar 25 dėžės su tos pačios rūšies rūkalais.

Organizavus plataus mąsto kontrabandininkų gaudynes, VSAT pareigūnai aplinkinėse vietovėse sulaikė dar septynis asmenis, siejamus su minėto nelegalaus krovinio gabenimu. Du iš šių sulaikytųjų buvo sučiupti bevažiuojantys lengvuoju automobiliu „Volvo“.

Visi sulaikytieji, kurių amžius yra nuo 17 iki 37 metų, – Tauragės miesto ir rajono gyventojai. Į areštines pasieniečiai iš viso uždarė 11 asmenų. Sužeistasis gydomas Kauno klinikose.

Dėl kontrabandos VSAT Pagėgių rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jurbarko rajono apylinkės prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl pasipriešinimo savo pareigas vykdžiusiems VSAT pareigūnams.

Automobiliai, rastieji rūkalai ir valtis laikinai saugomi Viešvilės užkardoje.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras