Policijos komisaro rankose - atleidimo lapelis(39)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-08-25 09:00

Net ir nelaimėjęs konkurso Remigijus Rudminas ketina likti dirbti Tauragėje.

Seimui priėmus Policijos veiklos įstatymo pataisas, nuo spalio 1 dienos šalyje liks dešimt teritorinių policijos įstaigų - Tauragėje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje, Šiauliuose, Marijampolėje, Utenoje ir Telšiuose. Tauragės rajono policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas keturis mėnesius iki pokyčių dirbs turėdamas įspėjimo apie galimą atleidimą iš darbo lapelį.

 

 

„Jūsų pareigybė naikinama. Jūs galite būti atleistas“, – pranešimus su tokiu tekstu gavo ne tik rajono Policijos komisariato viršininkas, bet ir du jo pavaduotojai bei trys komisariato padalinių darbuotojai. Įspėjimus apie galimą atleidimą iš darbo yra gavę ir kitų šalies policijos komisariatų vadovai.

Ketina dalyvauti konkurse

Supaprastinus policijos struktūrą liks dešimt teritorinių policijos įstaigų, kurių vadovai bus renkami konkurso tvarka penkerių metų kadencijai. Įstatymas numato, kad teritorinės policijos vadovas galėtų būti perrenkamas dar vienai penkerių metų kadencijai. Likę rajoniniai policijos komisariatai bus teritorinių policijos įstaigų – vyriausiųjų policijos komisariatų – struktūriniai padaliniai.

Tauragės rajono policijos komisariato viršininkas R.Rudminas ketina dalyvauti konkurse Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigoms eiti, tačiau kol nenustatyti reikalavimai ir kriterijai, apsisprendimo negarantuoja.

Po reformos Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas jungs visus apskrities policijos komisariatus – Šilalės, Pagėgių, Jurbarko. Šiuose žemesnės pakopos komisariatuose vadovai liks, o vietoje dviejų pavaduotojų bus po vieną. Tauragėje vadovybė liks tokia, kokia yra dabar – viršininkas ir du pavaduotojai. Anot komisaro, po reformos nė vienas pareigūnas neturėtų likti be darbo.

Tauragės rajono policijos komisariatui tapus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu šios įstaigos vadovui, anot R.Rudmino, darbas taps sudėtingesnis.

Tauragėje yra ką veikti

„Tauragės kurjeriui“ R.Rudminas sakė, kad konkurse Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigoms eiti teisę dalyvauti turės ir kitų komisariatų vadovai bei jų pavaduotojai. Paklaustas, kaip jis jaučiasi, kai tenka dirbti turint atleidimo lapelį, R.Rudminas sakė, kad per savo tarnybos laiką yra gavęs ne vieną tokį lapelį ir dėl to blogai nesijaučia.

– Jei keturis mėnesius galvočiau apie spalio pirmąją, tai dirbt nebegalėčiau. Jei žmogus žino, kad po metų išeis į pensiją, ir tik apie tai galvoja, tai jis kaip darbuotojas jau yra žlugęs. Aš žinau, ką reikia padaryti kiekvieną valandą, dieną ir savaitę, ir tai toliau darau. Tauragėje yra dar daug ką veikti. Net ir tuo atveju, jei nelaimėsiu konkurso – nebus tragedija. Ketinu likti Tauragės rajono policijos komisariate. Dirbsiu, kad ir kitomis pareigomis. Darbo yra visam policijos komisariatui, – sakė R.Rudminas.

Naujas konkursas, pasak R.Rudmino, bus jo galimybių ir darbo įvertinimas.

Tauragėje – pusantrų metų

Tauragės rajono policijos komisariatui šilališkis R.Rudminas vadovauja nuo 2007-ųjų vasario. Nuo 1994 metų spalio 1 dienos R.Rudminas dirbo Šilalės rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos Kriminalinės paieškos poskyrio jaunesniuoju inspektoriumi, vėliau – Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo grupėje. Nuo 1997 metų ėjo Šilalės rajono policijos komisariato Kriminalinės policijos komisaro inspektoriaus pareigas, po metų jau vadovavo Šilalės rajono policijos komisariatui.

Skaityti komentarus (39) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras