Nubaudė už bendrapavardžio eibes(13)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-08-19 12:28

R.Malycho foto

Į policiją iškviestas tauragiškis Donatas Mačiulis buvo šokiruotas, kai sužinojo, jog padarė avariją ir pasišalino iš įvykio vietos. Nors mašinos, kuria buvo sukelta avarija, tauragiškis nėra net vairavęs, o tuo metu, kai įvyko eismo nelaimė, jis ilsėjosi pas draugę, Tauragės policijos komisariato pareigūnams tai nesutrukdė tariamą kaltininką nubausti bemaž keturių tūkstančių litų bauda.

– Iš pradžių pamaniau, kad kažkas taip nevykusiai juokauja. Tačiau netrukus teko įsitikinti, kad tai ne juokai. O po kelių dienų buvo priimtas nutarimas nubausti mane 3800 litų bauda, – apie paskirtą baudą už nieką „Tauragės kurjeriui“ pasakojo D.Mačiulis.

Liepos 23 dieną jis buvo iškviestas į Tauragės policijos komisariato Eismo priežiūros poskyrį. Ten jam buvo surašytas protokolas už tai, kad liepos 17-osios rytą Vytauto gatvėje važiuodamas „Opel Kadet“ padarė avariją, iš kurios pasišalino apie tai nepranešęs policijai.

Pasirinko keliskart baustą

– Patikrinę duomenų bazėje, pareigūnai greičiausiai rado, kad esu ne kartą baustas, todėl ir pasirinko mane, – mano pasišalinimu iš avarijos apkaltintas tauragiškis.

Per pastaruosius metus jis teigia jau sumokėjęs apie 25 tūkstančius litų baudų už kontrabandą.

– Pamatė, kad ne kartą baustas administracine tvarka, baudas tvarkingai susimoku, tai ir nusprendė, kad su manimi jokių problemų nekils, – mano D.Mačiulis.

– Sumokėčiau aš tuos 3800 litų ir išgyvenčiau. Bet po kokio pusmečio gal mane narkotikų gabenimu apkaltins ir įkiš į kalėjimą kokiai dešimčiai metų, – sakė jis.

D.Mačiulis sako, kad jau ir anksčiau yra tekę išgirsti apie tai, kad Tauragės rajone gyvena dar vienas žmogus tokiu pačiu vardu ir pavarde.

Policininkai netikėjo

– Niekada gyvenime nesu turėjęs tokios mašinos, net už tokios vairo nesu sėdėjęs. Bandžiau tai paaiškinti pareigūnams, tačiau jie manęs neklausė, – pasakojo D.Mačiulis. Pasak dvidešimt penkerių metų vaikino, jis siūlė policininkams paimti jo pirštų atspaudus ir sutikrinti su tais, kurie palikti ant mašinos vairo, siūlė apklausti savo draugę, pas kurią buvo tuo metu, kai įvyko avarija. Policininkai to nepadarė. Jie net atsisakė surengti akistatą su Arūnu Geniu, kitu tauragiškiu, kuris sakė, jog automobilį „Opel Kadet“ buvo davęs D.Mačiuliui.

– Jei mane jis būtų pamatęs, būtų supratęs, kad pareigūnai baudžia ne tą žmogų, kuris naudojosi tuo automobiliu, – mano D.Mačiulis.

Kalbėti nepanoro

Nutarimą skirti 3800 litų administracinę baudą priėmęs Kęstutis Lukošius, Eismo priežiūros skyriaus laikinasis viršininkas, apie tai, kad galbūt yra nubaustas ne tas žmogus, kuris įvykdė pažeidimą, kalbėti atsisakė.

– Nutarimą per dešimt dienų galima apskųsti teismui, – kalbintas pareigūnas „Tauragės kurjeriui“ atsikirto biurokratišku atsakymu.

Išsisukinėjo

Aiškinantis, ar policininkai nubaudė tikrąjį pažeidėją, „Tauragės kurjerio“ korespondento abejonės tik didėjo. Pavyko susirasti nelemtojo „Opelio“ šeimininką Arūną Genį. Vyras iš pradžių bandė neigti turėjęs tokią mašiną, tačiau vėliau kalbėdamas tik patikslino, kad mašina nėra registruota jo vardu.

Pasakodamas apie tai, kaip atrodė Donatas Mačiulis, kuriam jis davė į avariją patekusį „Opel Kadet“, A.Genys sakė, kad jis „jau ne piemuo“ ir vidutinio, gal kiek mažesnio ūgio vyras. Tuo tarpu nubaustajam D.Mačiuliui – dvidešimt penkeri metai, o jo ūgis – be dviejų centimetrų du metrai.

Kreipėsi į teismą

Nubaustas už pažeidimą, kurio jis nepadarė, D.Mačiulis jau kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą skundu. Konsultacijas suteikė bei skundą padėjo surašyti advokatas Piotras Orlovas. Advokato vertinimu, šioje situacijoje policija neatliko savo funkcijų.

– Juk policija turi ginti ir padėti visuomenei. Pareigūnai nepatikrino visų aplinkybių, net neįsitikino, ar tai tas pats, pažeidimą padaręs asmuo. Šiuo atveju, bylos nagrinėjimo kaip ir nebuvo – pasikliauta vieno asmens pasakymu, – „Tauragės kurjeriui“ sakė advokatas.

Ne visi ieško teisybės

Advokatas taip pat sakė žinantis, kad nepatenkintųjų policininkų veiksmais yra ir daugiau. Tačiau ne visi nepatenkintieji pareigūnų nutarimus skundžia teismui.

– Jei paskiriama nedidelė bauda, net ir neteisingai nubausti tauragiškiai numoja į tai ranka, nes bylinėjimosi išlaidos būna didesnės už baudą, – tvirtina advokatas.

Vienu tokiu pavyzdžiu, apie kurį neseniai rašė „Tauragės kurjeris“, gali būti tauragiškės Vitalijos Borkertaitės atvejis. Merginą Tauragės policijos komisariato pareigūnai nubaudė už tai, kad ji neva vairavo automobilį, kurio stiklai užtamsinti daugiau nei leistina. V.Borkertaitė pasipiktino ne tik tuo, kad pareigūnai jos ieškoti atėjo į banką, bet ir kitais jų veiksmais. Tačiau ji nusprendė nebesikreipti į teismą sužinojusi, kiek tai užtruks ir kainuos.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras