Pasivažinėjimas keturračiu baigėsi trauma(5)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-07-29 09:46

Praėjusią savaitę Sakalinės kaimo miškuose apvirto keturračiu važinėjęs trisdešimt septynerių metų S.D. Vyras patyrė stuburo traumą.

Iš miško – į ligoninę 

Greitosios pagalbos medikus apie aštuntą valandą vakaro į mišką iškvietė kitas šio sporto, jei taip galima pavadinti beprotišką važinėjimąsi po miškus ir pelkynus, mėgėjas. Nelaimėliui pasisekė, kad tąkart miške jis buvo ne vienas. Sužeistojo bičiulis greitosios pagalbos automobilį pasitiko Sakalinės kaimo miške, prie pagrindinio kelio.

Nukentėjęs S.D. buvo nugabentas į Tauragės apskrities ligoninės Priėmimo skyrių, o iš ten dėl stuburo slankstelio lūžio pervežtas į Klaipėdą.

Barbariškai niokoja miškus

Keturračių pasivažinėjimai daugumos žmonių vertinami neigiamai. Mat nemažai keturratininkų ne tik laukais, bet miškais ir gatvėmis laksto it galvas pametę. Šios galingos transporto priemonės kelia didelį triukšmą. Ne mažiau svarbu ir tai, kad jie niokoja miškus. „Tauragės kurjeryje“ rašėme apie barbariškai suniokotą mišką Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate. Teritoriją, į kurią be leidimo neturi teisės įeiti net pėsčias žmogus, išvažinėjo keturračiai. Buvo sumaitota 12 hektarų miško paklotės. Važinėdami motociklininkai išlaužė jaunus medelius, suniokojo augmeniją, kai kuriose vietose liko keliasdešimties centimetrų provėžos. Pirminiais duomenimis gamtai padaryta žala siekia 59 tūkstančius litų. Dėl krašto miškų ir juose perinčių paukščių ateities sunerimę ne tik miškininkai, bet ir drauge su ornitologais po šalies miškus ir paupius keliaujantis tauragiškis fotografas Eugenijus Kavaliauskas.

Šilinėje rimtų bėdų nėra

Šilinės girininkijos, kurioje stuburo traumą patyrė keturratininkas, girininkas Bronius Ambroza „Tauragės kurjeriui“ sakė girdėjęs apie Sakalinės miške įvykusią nelaimę, tačiau nieko daugiau nežino. Pasak jo, Šilinės girininkijoje rimtų problemų dėl keturratininkų nėra. Pelkynų ten nesą, tad ir keturratininkus šios vietos nelabai traukia. Bet vis tiek važinėdami keliukais ir kvartalinėmis jie drumsčia ramybę. Nesmagu miško keliuke susitikti atlekiantį keturratį. Keturratininkai trukdo ir medžiotojams. Girininkas ir medžiotojas B.Ambroza pasakojo, kad kartą per medžioklę mišku pralėkė koks trisdešimt keturratininkų. Medžiotojams esą teko trauktis į kitą vietą – visas darbas nuėjo šuniui ant uodegos.

Anot B.Ambrozos, keturračiai motociklai dažniausiai išvažinėja pievas. Būtų gerai, kad jie turėtų savo trasas. Jo manymu, tinkama vieta būtų Laukėsos durpyne. Esą reikėtų suderinti su meru ir įmone. Vienais metais jie galėtų važinėti vienu lauku, kitais – kitu.

Trasos nepasiteisintų

– Trasos vargu ar pasiteisintų. Keturratininkams norisi vis naujų pojūčių. 20-30 kilometrų ilgio trasos juk nepadarysi, o keleto kilometrų trasa važinėtis jiems būtų nuobodu. Gal po kartą, kitą pervažiuotų ta trasa ir viskas. Nebent padarytum ekstremalias kliūtis. Bet įveikę jas vis tiek ieškotų naujų vietų, – mano Tauragės miškų urėdijos urėdo pavaduotojas miškininkystei Antanas Gaudiešius.

Anot A.Gaudiešiaus, Tauragės miškų urėdijos miškuose didelės materialinės žalos kaip Viešvilės rezervato teritorijoje nebuvo pridaryta, tačiau keturračių keliamas triukšmas daro savo. Pavyti keturratininkus su džipais sudėtinga. Pamatę pareigūnus jie sprunka.

Keturračių klubo „4x4“ vadovas Antanas Venckus apie Sakalinės kaimo miškuose įvykusią nelaimę sakė negirdėjęs.

– Manau, ne iš mūsų klubo. Jei būtų iš mūsų klubo, būčiau žinojęs, – sakė A.Venckus.

A.Venckus sakė žinąs tik apie nelaimę kitame rajone.

Žuvo keturračiu važiavusi moteris

Keturratį motociklą vairavusi trisdešimt dvejų metų moteris žuvo sekmadienio vakarą Telšių rajone, Varnių seniūnijoje. Moters vairuojamas keturrartis trenkėsi į stulpą. Susižalojusi vairuotoja buvo nuvežta į Telšių apskrities ligoninę, ten ją buvo bandoma reanimuoti, tačiau nesėkmingai – moterį ištiko klinikinė mirtis.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras