Lengvatinį dyzeliną ūkininkas pirko neteisėtai(0)

2008-07-28 15:58

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai baigė tirti ir perdavė Tauragės rajono apylinkės prokuratūrai ikiteisminio tyrimo medžiagą dėl ūkininko bei UAB „Savas medis“ direktoriaus Česlovo Petraičio veiklos. Pareigūnai įtaria, kad ūkininkas neteisėtai lengvatinėmis sąlygomis pirko akcizais neapmokestinamą dyzeliną.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pernai kovo 14-ąją, patikrinus ūkininko naudojamas žymėto dyzelinio kuro, kuriam taikoma akcizų lengvata, talpas. Patikrinimo metu nustatyta, kad šių subjektų vardu Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) įregistruotos dvi kuro talpos, tačiau realiai yra viena, kurioje, pažeidžiant naftos produktų įgijimo, gabenimo, laikymo ir naudojimo nustatytą tvarką, bendrai laikomas ir naudojamas tiek žymėtas kuras, tiek „Savo medžio“ reikmėms įsigytas dyzelinis kuras. Atliekant ikiteisminį ir ūkinės finansinės veiklos tyrimus, nustatyta, kad Č.Petraitis, 2004–2005 metais pažeisdamas nustatytą tvarką, kartu su bendrovės įsigytu 36105 litrų dyzelinu laikė ir naudojo 78920 litrų žymėto dyzelino, skirto žemės ūkio reikmėms, kurio vertė 118036 litai. Žymėtas kuras turėjo būti naudojamas tik ūkininko žemės ūkio veikloje. Tačiau nustatyta atvejų, kai žymėtas kuras buvo išduodamas bendrovei „Savas medis“. Tai rodo, kad žymėtas kuras buvo naudojamas ne pagal paskirtį, bendrovės „Savas medis“ veiklai.

Tikrinant ūkininko Č.Petraičio lengvatinėmis sąlygomis įsigyto žymėto dyzelino teisėtumą nustatyta, kad ūkininkas nuo 2004 m. birželio 23 iki 25 d. Jurbarko mieste suklastojo įsigijimo pažymą. Ištaisė joje ranka įrašytą bendrą žemės ūkio naudmenų plotą iš buvusio 114,73 ha į 314,73 ha. Tokiu būdu ūkininkas neteisėtai įgijo teisę nusipirkti 24 tonomis akcizais neapmokestinamo gazolio daugiau, nei priklausė. Tai buvo nustatyta atlikus priešpriešinius patikrinimus Jurbarko savivaldybės Žemės ūkio skyriuje ir Tauragės AVMI Akcizų skyriuje.

Taip pat nustatyta, kad ūkininkas ir 2005–2006 metais žymėto dyzelino iš UAB „Skulas“ degalų sandėlio įsigijo beveik 23 tonomis daugiau, nei priklausė pagal išduotą Tauragės AVMI leidimą deklaruotiems pasėlių plotams. Iš viso Č.Petraitis 2004–2006 metais klastodamas dokumentus neteisėtai įsigijo 46863 litrus žymėtų degalų. Taip pat pažeisdamas žymėto dyzelino įgijimo ir naudojimo tvarką išvengė ir nesumokėjo 43898 litų akcizo mokesčio į valstybės biudžetą.

Šiuo metu FNTT Tauragės apskrities skyriuje atliekamas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl ūkininko neteisėtai įsigytų degalų, kuriems taikoma akcizų lengvata.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras