Kontrabandininkų parankiniams atsirūgo(0)

Indrė TUMĖNAITĖ, Eugenijus SKIPITIS

2008-07-20 16:52

Kaip informuoja Valstyb4s sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės ryšių su visuomene specialistė Asta Rimkuvienė, įsigaliojo teismo nuosprendis trims buvusiems pasieniečiams. Šilutės rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, nuteisė penkis Šilutės, Tauragės miestų bei Pagėgių savivaldybės gyventojus, tarp kurių trys – buvę VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai, talkinę kontrabandininkams.

 

Nusikaltimo fabula užsimezgė, kai 2006 m. VSAT Pagėgių ir Pakrančių apsaugos rinktinių Imuniteto poskyrių bei Pagėgių rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus pareigūnai vykdyto tyrimo metu surinko duomenų apie Pagėgių rinktinėje dirbančių pareigūnų galimą piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, palaikant nusikalstamo pobūdžio ryšius su organizuotų nusikalstamų grupuočių, užsiimančių cigarečių kontrabanda, nariais. Pagėgių rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriuje dėl šio fakto 2006 m. rugsėjo 14 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vėliau tyrimas buvo perduotas Klaipėdos apygardos prokuratūrai.

Šių metų balandžio 16 d. Šilutės rajono apylinkės teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą, nuteisė penkis Šilutės, Tauragės miestų bei Pagėgių savivaldybės gyventojus. Šilutės rajono apylinkės teismas nustatė, kad kaltinamasis buvęs Pagėgių rinktinės Pagėgių užkardos Sargybų būrio pasienietis T.Jakubka, dirbdamas VSAT bendravo su kitais buvusiais Pagėgių (dabar Bardinų) užkardos pareigūnais E.Mockevičiumi, G.Baubkumi. T.Jakubka iš šių pareigūnų gaudavo informaciją apie tarnybos postus. Dažniausiai ši informacija buvo perduodama suinteresuotiems, nelegalia veikla užsiimantiems asmenims. Pastarieji gautą informaciją panaudodavo kontrabandai gabenti. Už informacijos suteikimą buvę pareigūnai imdavo piniginį atlygį.

Šilutės rajono apylinkės teismas atsižvelgdamas į lengvinančias aplinkybes (pareigūnai prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi) nusprendė buvusius Pagėgių rinktinės pareigūnus T.Jakubką, G.Baubkų ir E.Mockevičių pripažinti kaltais ir paskyrė 40 MGL (5000 Lt) ir 25 MGL (3125 Lt) baudas.
T.Jakubka, G.Baubkus, E.Mockevičius nebedirba VSAT, jie atleisti iš vidaus tarnybos. Piktnaudžiaudami tarnyba, jie sumenkino VSAT prestižą, diskreditavo pareigūno vardą, dėl ko didelės žalos patyrė valstybė.

Kaip „Tauragės kurjeriui“ sakė Pagėgių rinktinės ryšių su visuomene specialistė A.Šimkuvienė, VSAT Pagėgių rinktinės Imuniteto poskyrio viršininko teigimu, ir toliau aktyviai ir principingai bus tiriami korupcijos, piktnaudžiavimo tarnyba atvejai. Į teismą šiuo metu perduota keletas bylų, kuriose tarp kaltinamųjų minimos ir pareigūnų pavardės.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras