FNTT: „Uliksas“ vogė žvyrą(6)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-07-23 06:35

Pareigūnai užfiksavo, kaip Stokaičių kaime neteisėtai buvo kasamas žvyras.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai liepos 16 dieną baigė tirti ir perdavė į Tauragės rajono apylinkės prokuratūrą kaltinimui pateikti ikiteisminio tyrimo medžiagą dėl UAB „Uliksas“ apgaulingo apskaitos tvarkymo.

 

 

Kaip praneša skyriaus viršininkas Virgilijus Kulikauskas, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pernai spalio 12 dieną patikrinus gautą operatyvinę informaciją apie tai, kad Tauragės rajone, Stokaičių kaime, vaizdingoje vietoje šalia senovinių kapinių ir Jūros upės vingio savavališkai, neturint Aplinkos ministerijos leidimo, kasamas žvyras. Tyrimo metu nustatyta, kad „Uliksas“ nuo 2006 metų sausio 1 d. iki 2007 metų rugsėjo 18 d. iš Tauragės rajone, Stokaičių kaime, esančio 1,7130 ha sklypo kasė žvyrą ir naudojo jį statybiniams projektams, tarp jų ir finansuojamiems ES fondų lėšomis, vykdyti. Vogtą žvyrą bendrovė legalizuodavo klastodama žvyro įsigijimo buhalterinius apskaitos dokumentus ir registrus, esą žvyras įsigyjamas iš legalaus Galmenų karjero, kurį eksploatuoti „Uliksas“ turi Aplinkos ministerijos leidimą. Ikiteisminio tyrimo metu specialistų atliktais matavimais ir gautais Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos skaičiavimais nustatyta, kad nelegaliai eksploatuodama karjerą ir apgaulingai tvarkydama apskaitą bendrovė neteisėtai, neturėdama leidimo naudoti žemės gelmių išteklius, iškasė 9034 kubinius metrus žvyro, padarydama kraštovaizdžiui 65948 litų žalą ir nesumokėdama 14011 litų mokesčio už naudingas iškasenas. Dėl žalos gamtai padarymo bendrovei pareikštas civilinis ieškinys.

Už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą, dėl ko iš dalies negalima nustatyti asmens veiklos, jo turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros, tuo metu bendrovei vadovavusiam Stasiui Janušui pareikšti įtarimai.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras