Nestatutiniai santykiai pasodino į teisiamųjų suolą(10)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-11-27 08:28

Tauragės rajono apylinkės teisme antradienį paskelbtas nuosprendis keturiems LDK Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariams

Prieš teismą stojo keturi Lietuvos kariuomenės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Į teisiamųjų suolą jaunuoliai sėdo už nestatutinius santykius Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotajame pėstininkų batalione.

 

.

Ikiteisminį tyrimą dėl nestatutinių santykių batalione atliko LR karo policijos Klaipėdos įgula. Karius teisė Tauragės rajono apylinkės teismas. 21 metų kretingiškis Andrius Beniušis, 20 metų Klaipėdos rajono gyventojas Viktoras Šarka, 22 metų kaunietis Mindaugas Demša ir 21 metų pasvalietis Tomas Lenkas teisme buvo kaltinami už patyčias ir kitų eilinių karių žeminimą.

Pernai gruodį A.Beniušis nukentėjusiajam Deividui V. žirklėmis iškirpo plaukus ant pakaušio. Kiti trys bendrai jėga laikė Deividą, kad nesipriešintų, ir egzekuciją filmavo mobiliuoju telefonu. Kolegų įsiūtį Deividas esą užsitraukė, nes turėjo sveikatos problemų ir dėl to kurį laiką nevykdė jokių kario užduočių.

V.Šarka Karo policijos nemalonę užsitraukė, kai grasindamas primušti Deividui liepė tvarkyti ir plauti kambarį. Bijodamas nukentėjusysis pakluso engėjui.

Dar vienas ketverto karys T.Lenkas keletą mėnesių tyčiojosi iš kario Piotro Ž. – kitų karių akivaizdoje koneveikė, pravardžiavo ir, kad labiau bijotų, vis trinktelėdavo per sprandą. Apklausiamas pareigūnų T.Lenkas tikino, kad Piotrui suduodavo nestipriai, tik tam, kad jį paerzintų. Prieš paskutinį teismo posėdį jiedu susitaikė, tačiau išvengti atsakomybės T.Lenkui nepavyko.

Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Gražina Gudžiūnienė visus keturis karius pripažino kaltais pagal LR baudžiamojo kodekso 320 straipsnio 1 dalį už kario terorizavimą. Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už neteisėtą reikalavimą, jog kitas karys elgtųsi pagal jo nurodymą, baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų. Už pasityčiojimą nukerpant plaukus teismas skyrė šešių mėnesių laisvės atėmimą. Už reikalavimą, kad kiti kariai plautų kambarį, V.Šarkai ir T.Lenkui teismas pridėjo dar po tris mėnesius. Visiems nuteistiesiems bausmės vykdymas atidėtas metams, įpareigojant atsiprašyti nukentėjusiojo ir be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, žinios neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms.

Prieš trejus metus Skuodo rajono apylinkės teisme A.Beniušis buvo nuteistas už vagystę. Jam skirta auklėjamojo poveikio priemonė – įspėjimas. Šių metų kovą jis buvo pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo, tačiau atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Kiti trys kariai į teismo suolą sėdo pirmą kartą.

Nuosprendis dar neįsigaliojęs. Per 20 dienų nuo jo paskelbimo jį dar galima apskųsti Klaipėdos apygardos teismui.

Šiemet pagal LR BK 320 straipsnį už kario terorizavimą Tauragės rajono apylinkės teisme buvo nagrinėjamos dvi bylos. Viena jų nutraukta.

Iš viso šiemet Tauragės rajono apylinkės teisme išnagrinėta ir nagrinėjama šešios baudžiamosios bylos dėl nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų krašto apsaugos tarnybai. Šiemet buvo nuteisti asmenys dėl dezertyravimo, viešosios tvarkos pažeidimo ir grasinimo vadui smurtu. Viena byla dėl įsakymo nevykdymo ir grasinimo vadui, panaudojant fizinį smurtą, nutraukta ir grąžinta Klaipėdos miesto prokuratūrai. Šiuo metu Tauragės rajono apylinkės teisme nagrinėjama byla dėl savavališko pasišalinimo iš tarnybos. 

Skaityti komentarus (10) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras