Jauno vyro gyvybę atėmė kerštaujantys broliai(37)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-11-21 13:44

Pirmasis į teismą atvežtas vyresnysis brolis Darius K.

Trečiadienį prieš pietus į Tauragės rajono apylinkės teismą vienas po kito skirtingais automobiliais atvežti dvidešimt septynerių metų tauragiškio Vytauto Banevičiaus nužudymu įtariami broliai dvidešimt vienerių metų Audrius K. ir dvidešimt aštuonerių metų Darius K. Juos teismas leido suimti dviem mėnesiams.

 

 

Pirmasis įtariamasis – laisvėje 

Šaltakraujiška žmogžudystė įvykdyta praėjusios savaitės trečiadienį. Iš revolverio ir nupjautavamzdžio medžioklinio šautuvo suvarpytą V.Banevičių į ligoninę atvežė nusikalimo vietoje buvęs Gediminas Žukas.

Ligoninėje vos dvidešimt minučių išgyvenęs V.Banevičius Reanimacijos skyriuje mirė. V.Banevičiaus kūne – pakaušyje, šlaunyje, sėdmenyse buvo rastos guminės kulkos, krūtinėje – šratai.

Netrukus 48 valandoms buvo sulaikytas jo dokumentus į ligoninę atvežęs dvidešimt trejų metų G.Žukas. Penktadienį teismas jam skyrė suėmimą penkiolikai parų, o paaiškėjus naujoms bylos aplinkybėms, šeštadienį G.Žukas buvo išleistas į laisvę.

Įtarimas dėl nužudymo jam nepanaikintas. Pasak ikiteisminį tyrimą kuruojančio prokuroro Nomedo Metrikio, ikiteisminio tyrimo metu jis gali tapti liudininku. Kardomoji priemonė – suėmimas jam buvo pakeista į kitas tris kardomąsias priemones: rašytinį pasižadėjimą neišvykti be prokuroro leidimo, periodinę registraciją policijos įstaigoje (kartą per savaitę) ir asmens dokumentų paėmimą.

Nušovė automobilyje

Ikiteisminį tyrimą atliekančiams pareigūnams jau žinoma nužudymo vieta ir aiškėja scenarijus. Pirminiais duomenimis, lapkričio 12-osios rytą Sakalinės kaimo miško keliuke aiškintis santykių trimis automobiliais atvažiavo šešiese. Kiekviename automobilyje – po du. V.Banevičius su draugu į susitikimą atvažiavo savo „VW Passat“ automobiliu, kuris po nusikaltimo buvo nuvairuotas į degalinę „Littaura“ ir paliktas prie plovyklos. Pirmasis pareigūnams įkliuvęs įtariamasis G.Žukas su draugu atvažiavo kitu automobiliu. Trečiuoju automobiliu atvažiavo ginkluoti Audrius ir Darius K.

Vienas jų per priekinį stiklą šovė į automobilyje sėdintį V.Banevičių. Po to žmogžudžiai atidarė vairuotojo dureles ir iš dviejų ginklų paleido šūvių ataką į savo auką.

Šalia V.Banevičiaus automobilyje sėdėjęs vyras pabėgo.

Įtariamasis į policiją atėjo pats

Netrukus iš nusikaltimo vietos paspruko visi, išskyrus G.Žuką, kuris nukentėjusįjį dar gyvą nuvežė į ligoninę. Ginklus nusikaltėliai paliko savo automobilyje. Automobilis buvo rastas sudegęs, tačiau ginklų liepsnos nesunaikino. Automobilis esą galėjo užsidegti savaime.

Darius K. šeštadienį pats atėjo į Tauragės rajono policijos komisariatą ir prisipažino šovęs į V.Banevičių. Jaunesnis jo brolis neprisipažįsta šovęs.

Nužudymą tiriantiems pareigūnams įtariamieji aiškino, kad į mišką važiavo aiškintis santykių dėl konflikto. Esą su V.Banevičiumi jie susipykę prieš ketverius metus viename vakarėlyje.

Buvę Šilalės rajono gyventojai Audrius ir Darius K. (pastaruoju metu jie nuomojosi butą Tauragėje), kaip ir nužudytasis, ankščiau turėjo reikalų su teisėsauga. V.Banevičius teistas už vagystes ir plėšimą, Darius K. taip pat teistas už vagystę.

Skaityti komentarus (37) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras