Teisingumo ranka gyvulių supirkėją pasiekė Portugalijoje(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-03-19 07:57

Prieš keletą metų per Tauragės rajoną nuvilnijo mėsos supirkimo įmonių bankrotų, neatsiskaičiusių su gyvulių augintojais supirkėjų teismų banga. Tačiau ne visus supirkėjus, apgavusius šimtus ūkininkų, pasiekė teisingumo ranka. Pabėgusi iš Lietuvos gyvulių supirkėja Regina Toliušienė slapstėsi Portugalijoje, buvo ten sulaikyta ir pargabenta į Lietuvą. Tauragės apylinkės teismas nagrinėja jos baudžiamąją bylą.

Negautos sumos – nuo 200 litų iki 24000 Lt 

Baudžiamoji byla, kurioje R.Toliušienė kaltinama sukčiavimu, pradėta nagrinėti vasario 7 dieną. Jau įvyko penki teismo posėdžiai. Vyks dar vienas, tačiau nežinia, kada bus paskelbtas nuosprendis. Pasak valstybės kaltinimą šioje byloje palaikančio Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokuroro Nomedo Metrikio, bylą sudaro devyni tomai, vien kaltinamasis aktas – penkiasdešimties puslapių. Kol byla bus baigta, jos tomų dar padaugės.

Tauragės rajono apylinkės teismas šią bylą nagrinėja išvažiuojamuosiuose posėdžiuose, kurie vyksta Šilutės teisme, nes nuo gyvulių supirkėjos nukentėję 223 ūkininkai gyvena Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybėje, kai kurie jau mirę. Ūkininkai iš gyvulių supirkėjos negavo 447062 Lt. Atskirų ūkininkų negautos sumos – du ar keletas šimtų, tūkstantis ar keletas tūkstančių litų. Didžiausia vieno asmens negauta suma – 24 tūkstančiai litų. Neatsiskaityta už 1999-2000 metais supirktus gyvulius.

Gresia aštuoneri metai nelaisvės 

Kai dingo už supirktus gyvulius neatsiskaičiusi R.Toliušienė, žmonės kalbėjo, kad ji slapstosi Portugalijoje. Šios kalbos pasitvirtino. Moteris iš tiesų buvo sulaikyta šioje šalyje, 2006 metų sausį parvežta į Lietuvą. Septynias paras ji buvo suimta, po to pritaikytos dvi švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir asmens dokumentų paėmimas.

Prokuroras N.Metrikis sakė, kad R.Toliušienei baudžiamoji byla buvo iškelta 2001 metų rugpjūčio 16 dieną dėl aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo, vėliau nusikalstamoji veika perkvalifikuota pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnį, numatantį atsakomybę už sukčiavimą. R.Toliušienė kaltinama pagal šio straipsnio 2 dalį, kuri numato, kad „tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, išvengė didelės turtinės prievolės arba ją panaikino, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų“.

Nuosprendis bus skeliamas Tauragėje 

Kadangi R.Toliušienė slapstėsi, kaip įtariama, buvo pabėgusi iš šalies, prokuroras N.Metrikis kreipėsi į LR generalinę prokuratūrą, kad būtų paskelbta tarptautinė paieška, kuri paskelbta 2002 metų sausį. Kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, po 2003 metų gegužės pirmosios, įtariant, kad pradingėlė slapstosi Europos Sąjungos šalyje, buvo išduotas Europos arešto orderis. R.Toliušienė buvo rasta Portugalijoje. Buvo vykdomas ikiteisminis tyrimas. 2007 metų spalio 2 d. baudžiamoji byla perduota teismui.

Nors bylos teismo posėdžiai vyksta Šilutėje, nuosprendis bus skelbiamas Tauragėje. Šią baudžiamąją bylą nagrinėja teisėjas Edmundas Žukauskas.

Tai ne paskutinis ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo iš ūkininkų superkant gyvulius. Birutė Šiaulienė tebesislapsto ir yra ieškoma.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras