Valdininkui pateikti kaltinimai(12)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-12-29 10:47

Tyrimas dėl Valentino Pociaus, Tauragės apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktoriaus, jau baigtas ir ruošiamas perduoti teismui.

Praėjusią savaitę Valentiną Pocių, Tauragės apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorių, prokurorai išsikvietė supažindinti su kaltinamuoju aktu, kuriuo jam inkriminuojami šeši nusikalstamosios veikos epizodai.

 

 

Tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai pradėjo beveik prieš metus, įtarę, kad aukštas pareigas Tauragės apskrities viršininko administracijoje einantis valdininkas piktnaudžiavo tarnyba, klastojo dokumentus, padarydamas didelę žalą valstybei. Tyrėjai įtarė, kad V.Pocius 2004–2006 metais neteisėtai išdavė kelis dokumentus. Šie dokumentai buvo išduoti dėl objektų Benininkų dvare ir kaimo turizmo sodyboje „Sena giria“ (Pagėgių sav.). V.Pociui pateiktame susipažinti kaltinamajame akte taip pat pateikiami kaltinimai dėl dar keturių smulkesnių objektų. Iš viso V.Pocius kaltinamas piktnaudžiavimu dėl šešių objektų, kurių trys yra Tauragės rajone, trys – Pagėgių savivaldybėje.

Šių metų vasario pabaigoje V.Pocius Klaipėdos apygardos administracinio teismo nutartimi trims mėnesiams buvo nušalintas nuo pareigų. Susipažinęs su nutartimi, tą pačią dieną valdininkas susirgo, vėliau teismo nutartį apskundė ir buvo grąžintas į departamento vadovo pareigas.

Šiuo metu tyrimą atlikę pareigūnai sprendžia, kas turėtų ginti viešąjį interesą. Svarstoma, kuri iš teisėsaugos grandžių turėtų kreiptis į teismą, prašydama panaikinti neteisėtai priimtus sprendimus.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras