Tikrintojai užgriuvo „Lignesą“(100)

Gintaras GRAŽINSKAS | gintaras@kurjeris.lt

2008-12-31 08:00

Patikrinimo metu prie „Lignesos“ durų stovintys ginkluoti pareigūnai niekam neleido nei įeiti, nei išeiti iš įmonės patalpų.

Pasikeitusi šalies valdžia imasi represijų prieš verslininkus, bandydama iš jų išgauti kaip įmanoma daugiau pinigų – taip mano didžiausios Tauragės apskrityje žuvų perdirbimo įmonės „Lignesa“ vadovas Jonas Dungveckis. Blogas mintis apie valdžią paskatino kone per mėnesį surengti du dideli šios įmonės patikrinimai ieškant nelegalių darbuotojų.

 

 

Saugojo lyg nusikaltėlius 

Gruodžio 23 dieną surengtas įmonės patikrinimas, kurio esmės Jonas Dungveckis sako nesuprantantis iki šiol, pribloškė verslininką.

– Prie visų įmonės durų sustojo ginkluoti policininkai, niekam nebeleisdami nei išeiti, nei įeiti į įmonės teritoriją. Pasijautėme lyg būtume darę kažkokį didelį nusikaltimą. Ir tik vėliau sužinojome, kad šitokiu būdu Mokesčių inspekcijos pareigūnai įmonėje ieškojo nelegaliai dirbančių žmonių, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo J.Dungveckis.

Pasak įmonės vadovo, apie pusdienį trukusio patikrinimo metu nelegalių darbuotojų tikrintojai nerado.

– Kai įmonėje dirba daugiau kaip 300 žmonių, man neverta rizikuoti ir kelis jų įdarbinti nesilaikant įstatymų, – sakė verslininkas.

Jis piktinasi, kad patikrinimas išmušė iš vėžių įprastą darbo ritmą, buvo sutrikdyta gamyba. Ypač verslininką papiktino, kad pastarasis tikrinimas surengtas praėjus vos mėnesiui po beveik analogiško patikrinimo. J.Dungveckis sakė, kad ir pirmojo patikrinimo metu nelegalių darbuotojų jo įmonėje nebuvo rasta.

 

„Valdžia kiša pagalius į ratus“

– Ateinančiais metais verslo ir be patikrinimų laukia sunkus metas – panaikintos Pridėtinės vertės mokesčio lengvatos, padidės pelno mokestis, – laukiančius sunkumus vardijo J.Dungveckis.

Jis sakė nesuprantantis, kodėl valdžia represinėmis priemonėmis dar labiau spaudžia verslą, kurio ir taip laukia sunkios dienos.

– Mes mokame mokesčius į biudžetą. Valstybė, atrodo, turėtų būti suinteresuota, kad mūsų verslas gyvuotų kuo geriau, nes tada didėja ir sumokami mokesčiai. Tačiau valdžia, pasinaudodama savo susikurtomis institucijomis, tik kaišioja pagalius mums į ratus, – „Tauragės kurjeriui“ sakė pasipiktinęs įmonės savininkas.

 

Patikrinimą paskatino pranešimas

Tauragės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnai neteikia informacijos apie patikrinimą „Lignesoje“. Pasak inspekcijos atstovo spaudai Laimono Rimkaus, dar tebetikrinama visa patikrinimo metu gauta informacija. Tik ją apibendrinus bus priimtas vienoks ar kitoks sprendimas. Patikrinimas, pasak L.Rimkaus, buvo pradėtas, kai bendruoju inspekcijos pasitikėjimo telefonu buvo gautas pranešimas apie galimus pažeidimus šioje įmonėje.

Skaityti komentarus (100) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras