Iš komisariato – ant operacinio stalo(22)

Daiva SITNIKIENĖ | daiva@kurjeris.lt

2008-12-22 07:13

Lūžus dešinės kojos kulkšneliams Audra Ambrozaitienė negalės vaikščioti keletą mėnesių

Po susitikimo su Tauragės vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais 44 metų Pagėgių savivaldybės Žukų kaimo gyventoja Audra Ambrozaitienė pateko ant ligoninės operacinio stalo. Medikai moterį operavo lūžus dešinės kojos kulkšneliams. Be ramentų vaikščioti moteris galės tik po 2-3 mėnesių. Susitikimo su pareigūnų trijule A.Ambrozaitienė sako niekad nepamiršianti. Ji policijos pareigūnus kaltina ir dėl mobiliojo ryšio telefono sudaužymo.  

Konfliktas - dėl automobilio

Gruodžio 12-osios, penktadienio, vakarą grįžtančius iš giminaičio gimtadienio Audrą Ambrozaitienę ir jos vyrą Edmundą, vairavusį automobilį „Ford Escort", Tauragėje sustabdė policijos ekipažas. E.Ambrozaitis vairavo išgėręs, todėl buvo paprašyta kartu su pareigūnais vykti į Policijos komisariatą. Prie vyro automobilio vairo sėdo pareigūnas ir mašiną nuvairavo į policijos kiemą.

A.Ambrozaitienė pasakojo, kad tuo metu, kai jos vyras buvo apklausiamas komisariate, vienas pareigūnas jai pasakė, kad jų automobilis bus užkrautas ant vilkiko ir nugabentas į policijos sulaikytų automobilių saugojimo aikštelę. Moteris tikino prašiusi nevežti į aikštelę automobilio, žadėjo išsikviesti ką nors iš pažįstamų, kad automobilį parvairuotų į namus, tačiau policininkas buvo neperkalbamas.

- Policininkas pasakė, kad privalo nugabenti automobilį. Tuomet prie Policijos komisariato atvykęs 23 metų mano sūnus pasakė, kad ir mes žinom įstatymus. Supykę pareigūnai griebė sūnų už pakarpos ir norėjo nutempti į komisariatą. Susinervinusi policininkui paliepiau, kad paleistų sūnų, juk jis čia niekuo dėtas - automobilio girtas nevairavo. Tada jie ėmėsi manęs. Pradėjo stumdyti, parvertė ant žemės. Netikėtai pajutau stiprų skausmą dešinėje kojoje. Koja beregint ištino. Paprašiau iškviesti greitąją, - incidento detales dėstė A.Ambrozaitienė.

Pasak moters, incidente dalyvavo du policininkai ir arši jauna policininkė, kurių pavardžių ji nežino.

Moteris neslepia, kad ir ji incidento metu buvo išgėrusi.

Galėjo lūžti kryptelėjus

Policijos iškviestu greitosios pagalbos automobiliu apie 22 valandą A.Ambrozaitienė buvo nuvežta į ligoninę. Kitą dieną traumatologas T.Lingaitis operavo jos sulaužytą koją.

Pasak gydytojo, kulkšneliai gali lūžti kryptelėjus koją. Tokių traumų esą pasitaiko dažnai. Praėjus 2-3 mėnesiams po kulkšnelių operacijos pacientai jau gali vaikščioti. Traumatologas tikisi, kad ir A.Ambrozaitienė per tiek laiko pasveiks. Moteris vis dar gydoma ligoninėje.

Netiki, kad įrodys savo teisybę

Apie žmonos traumą E.Ambrozaitis sužinojo šeštadienį, paleistas iš areštinės, kur buvo uždarytas išblaivinti. Į areštinę vyras pateko, kai penktadienį po apklausos kieme pamatė pareigūnus stumdant jo žmoną ir stojo jos ginti.

Pirmadienį E.Ambrozaitis kreipėsi į Tauragės rajono apylinkės prokuratūrą, tačiau ten jam pasiūlė susirasti advokatą, kad šis padėtų surašyti pareiškimą.

Policijos pareigūnai jau lankėsi pas ligoninėje gulinčią A.Ambrozaitienę.

- Jie imsis visų priemonių, kad apsigintų. Vargu ar mes, paprasti žmonės, galim laimėti prieš policiją. Nebent, kaip jie patys man ligoninėje sakė, negailėčiau daug pinigų geram advokatui. Nesakau, kad su pareigūnais, kai jie stumdė mano sūnų, kalbėjau labai maloniai, ir nusikeikiau, - kalbėjo A.Ambrozaitienė.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Antradienį „Tauragės kurjerio" kalbintas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas apie incidentą teigė nieko nežinąs, todėl pasiūlė paskambinti kitą dieną. Trečiadienį komisaras sakė esąs susitikime, tačiau jei jau mes „rūpinamės" tuo pačiu klausimu, pasiūlė paskambinti Vidaus tyrimo grupės vyresniajai tyrėjai Margaritai Kudijanovai.

Tyrėja informavo, kad dėl pareigūnų veiksmų trečiadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jo metu esą bus išsiaiškinta, kas ir kokiomis aplinkybėmis sužalojo moterį. Tarnybinis patikrinimas nepradėtas, nes nėra moters pareiškimo.  

Pasak Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininko pavaduotojos Rimos Trijonienės, apie sužalotą moterį policijai pranešė greitosios pagalbos medikai. Moteris buvo apklausta ir įvykis užregistruotas informaciniuose pranešimuose. Įtarus, kad gali būti įvykdyta nusikalstamoji veika, nuspręsta pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Skaityti komentarus (22) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras