Mįslinga mirtis - prie užrakintų durų(0)

Jovita STRIKAITIENĖ | jovitas@kurjeris.lt

2008-05-16 08:30

Šioje Sodų g. 3A laiptinėje dėl sunkių sužalojimų mirė septyniasdešimtmetė.

Policijos įvykių suvestinės pranešimas, kad gegužės 10 dieną, po 22 valandos, Tauragės Sodų gatvės name buvo rastas 1938 metais gimusios moters lavonas, kad atliekamas tyrimas dėl mirties priežasties nustatymo, rodos, niekuo neišsiskiriantis iš kitų panašių, nes jame neužsimenama apie išorinius kūno sužalojimus. Tačiau žinant, kad pagyvenusi moteris negyva rasta prie užrakintų savo buto durų ir mirties priežastį – sprandikaulio lūžimas, kad tuo metu kartu su ja buvo sutuoktinis, kyla daug klausimų.

 

 

Neprisimena ar nenori prisiminti? 

Kol vyksta tyrimas, policininkai savo žiniomis ir įtarimais su spauda nesidalija. Kas tą vakarą atsitiko Sodų g. 3A, geriausia klausti to, kuris paskutinėmis moters gyvenimo akimirkomis buvo kartu – jos aštuoniasdešimt ketverių metų vyro Stanislovo Staniko. Su juo kalbėjomės kukliame bute, kuriame jie su žmona Jadvyga gyveno. 

Žvalus ir gana stiprus senolis buvo nusiminęs dėl netekties. Sakė, kad jiedu gražiai sugyveno, gyrė velionę už darbštumą, rūpestingumą, tvarkingumą. Pasakojo, kad likę našliais jiedu į porą susiėjo prieš aštuonerius metus. Žmona turėjusi dvi dukras, abi dirbančios Anglijoje. Jis taip pat turįs dvi dukteris ir sūnų.

Pasak S.Staniko, gegužės 10-ąją jiedu su žmona talkino bulviasodyje. Namo esą grįžo vakare taksi. Vyras neslėpė, kad abu buvo apsvaigę nuo alkoholio, todėl ne viską gerai pamena.

- Mes - ne girtuokliai, bet vaišinami stikliuko neatsisakydavome, - tikino.

Senolis prisimena tik tiek, kad parvažiavo namo ir kad atsibudo prie užrakintų buto durų, šalia rado negyvą žmoną.

- Pabudau gulėdamas koridoriuke, prie buto durų. Šalia gulėjo žmona. Paliečiau ją ranka, pajutau, kad veidas šlapias. Kalbinama neatsiliepė, galvojau, kad apalpo, bandžiau ją pakelti, bet ji nepastovėjo. Išsigandęs pradėjau šaukti. Išėjo kaimynai, uždegė elektrą, pamačiau žmoną, gulinčią kraujo klane. Ji buvo mirusi, bet dar ne visai atšalusi. Kaimynai iškvietė policiją. Mane išsivežė, visą naktį pralaikė, nors aš jai nieko blogo nepadariau, - graudinosi senukas.

Laiptai į mirtį 

S.Stanikas teigė neįsivaizduojantis, dėl ko mirė žmona. Užsiminė, kad gerokai už jį jaunesnė sutuoktinė sirgo kažkokia liga, jai esą nuolat drebėjo jos rankos, vargino aukštas kraujospūdis. Senukas negalėjo paaiškinti, kodėl žmonos kūnas iki pusės buvo nuogas, o jos drabužiai, apavas ir auskarai mėtėsi laiptinėje. Ir pats buvo be batų. Iškvietus policiją raktas rastas iškritęs ant grindų.

Žinant moters mirties priežastį, vos pamačius seno medinio namo itin stačius laiptus į antrąjį aukštą, kur gyveno Stanikai, peršasi išvada, kad nejauna, ne visai sveika neblaivi moteris galėjo jais žemyn nusiristi ir mirtinai susižaloti. Tačiau ji buvo rasta negyva aikštelėje laiptų viršuje, Stanislovas tvirtino, kad grįžę iš bulviasodžio talkos jie abu užlipo į viršų ir užmigo prie buto durų. Į klausimą, gal dėl girtumo nepamena, kaip viskas atsitiko, senolis atsakė buvęs taip apsvaigęs, kad galėtų nieko neprisiminti, tačiau tikino, jog žmona buvusi gerokai sunkesnė už jį, nebūtų pajėgęs kūno užtempti stačiais laiptais.

Bute – trys mėnesiai 

Senukas aprodė žmonos rūpestingai sutvarkytą trijų kambarių butą, su gailesčiu kalbėjo, kad dabar jam teks grįžti į savo sodybą Šilalės rajone, Žilių kaime. Butą savo vardu jiems buvo nupirkusi viena žmonos dukterų. Žmonos laidotuvėmis esą rūpinsis jos žentas, grįšiančios ir dukros iš Anglijos.

- Butą susiremontavome, nusipirkome baldų, norėjome senatvėje lengviau ir gražiau gyventi, bet tai truko tik tris mėnesius, - liūdnai kalbėjo senukas.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras