FNTT akiratyje - UAB „Užuovėja“(0)

delfi.lt | info@delfi.lt

2008-05-19 16:14

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai baigė tirti ir Tauragės r. apylinkės prokuratūrai perdavė ikiteisminio tyrimo medžiagą dėl UAB „Užuovėja“ apgaulingo apskaitos tvarkymo. Įtarimai dėl neteisėtai įformintų daugiau nei 1 700 draudimo polisų pareikšti uždarosios akcinės bendrovės direktoriui E. P.

Kaip praneša FNTT, ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad UAB „Užuovėja“ direktorius E. P., užsiimdamas draudimo tarpininkavimo veikla ir atstovaudamas akcinei draudimo bendrovei „Baltikums draudimas“ bei kitoms draudimo bendrovėms, klastojo ir įtraukė į buhalterinę apskaitą suklastotus pinigų priėmimo kvitus, draudimo sutartis ir liudijimus, patvirtinančius tariamai suteiktas ADB „Baltikums draudimas“ transporto priemonių draudimo paslaugas 18 įmonių, užsiimančių transporto priemonių prekyba.

Tyrimo metu buvo išaiškinta, kad realiai šios Tauragės apskrityje veikiančios įmonės draudimo paslaugų iš UAB „Užuovėja“ nepirko ir sandorių nesudarė. 

FNTT Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai atskleidė, kad 2006 metais bendrovės vadovas E. P. 18-kos įmonių vardu neteisėtai įformino 1 773 draudimo polisus už 72 416 litų. Tokiu būdu Paprastuoju transporto priemonių savininkų privalomuoju draudimu dažniausiai buvo draudžiami Rusijos Federacijos piliečių įsigyti automobiliai, išvengiant žymiai brangesnio Pasienio transporto priemonių savininkų privalomojo draudimo. Taip pat draudžiant įmonių vardu būdavo užmaskuojami fiziniai asmenys, užsiimantys nelegalia automobilių prekyba neįsteigus įmonės.

Kadangi E. P. apgaulingai tvarkė apskaitą bei klastojo dokumentus, nebuvo galima nustatyti įmonės veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio bei struktūros.

Už šį nusikaltimą gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras